مهار تورم و رشد تولید نقشه راه مسئولان

امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان و مردم در کنار یکدیگر باید در راستای مهار تورم و رشد تولید از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

 نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در اولین جمعه سال جدید و در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه، ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: باید قدران این باشیم که خداوند فرصتی دیگر برای بندگی در ماه رمضان را به بندگان خود عطا کرده است و این از فرصت نهایت استفاده را ببریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، به نام گذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: طبق نام گذاری شعار سال به عنوان مهار تورم و رشد تولید، باید تلاش مسئولان و مردم در کنار یکدیگر باید در راستای تحقق شعار شعال رقم بخورد.

وی  افزود: حضور عظیم مردم در لحظه تحویل سال در مکان‌های مقدس به ویژه حرم امام رضا علیه‌السلام نشان از معنویت مردم و جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان سپس به سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی نیز اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به حل مشکلات اقتصادی تاکید دارند و امسال نیز باید تلاش شود مشکلات اقتصادی و ضعف‌ها در این حوزه رفع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: رهبری معتقد هستند که دولت باید حل مشکلات اقتصادی را به مردم بسپارد و مسیر حرکت اقتصادی کشور از نفت و دلار جدا شود که در غیر این صورت مشکلات اقتصادی قابل حل نخواهد بود.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: رهبری به مسائل اقتصادی آشنا هستند و در هر شرایط به مسائل اقتصادی اظهارات کارشناسانه دارند و باید نمایندگان مردم در مجلس به مسائل اقتصادی ورود کنند و مطالبات مردم را پیگیری کنند.

وی گفت: مسئولان باید به دنبال جذب سرمایه گذاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان باشند و موانع موجود در این زمینه را رفع کنند.

امام جمعه ارومیه گفت:به فرموده رهبری، با وجود تحریم‌های متعددی که وجود دارد کشور ما به سمت پیشرفت حرکت می‌کند و این امر نشان از مسیر و هدایت درست در کشور دارد.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: استان ما شرایط بسیار منحصر به فردی دارد که در دیگر استان‌ها وجود ندارد از این رو باید در توسعه و پیشرفت از سایر استان‌ها پیشتاز باشیم و این امر میسر نمی‌شود مگر با تلاش و اقدام مسیولین استانی.

وی گفت: به فرموده رهبری مردم نیز باید در استفاده از نعمت و سرمایه‌های ملی درست مصرف کردن را سرلوحه قرار دهند و از اسراف پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: از تجمل گرایی باید به دور باشیم و از تولید داخل حمایت کنیم تا سهمی در پیشرفت‌های تولید داخل داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: در ماه مبارک رمضان جمع خوانی قرآن کریم در مصلا و مساجد دایر است و بهتر است حضور گسترده‌ای در این محفل داشته باشیم و در راز و نیاز‌های گروهی شرکت مستمر داشته باشیم.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: حضور مسئولان در کنار مردم در محافل معنوی مثل شرکت در نماز جمعه و جمع خوانی قرآن کریم تاثیر مثبتی دارد.

امام جمعه ارومیه افزود: مسئولان دستگاه قضا در این ایام جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار می‌کنند که پسندیده است اگر شرایطش را داریم در این امر خداپسندانه شرکت کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.