اتحاد برای آزادی فلسطین، شعار نشست بین المللی قدس

نشست سالانه «موسسه بین المللی قدس» در دمشق با شعار اتحاد جهان اسلام و عرب برای آزادی فلسطین برگزار شد.

 «موسسه بین المللی قدس» نشست سالانه خود را در دمشق پایتخت سوریه برگزار کرد. نشست امسال بر اتحاد دنیای اسلام و عرب در حمایت از فلسطین همزمان با افزایش اقدامات خشونت آمیز اسرائیل در بخش‌های مختلف سرزمین‌های اشغالی متمرکز بود.

به گزارش پرس تی وی، سفیر فلسطین در دمشق، گروه‌های فلسطینی مستقر در سوریه و بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رئیس جمهور این کشور در این نشست شرکت کردند. بثینه شعبان خواستار اتحاد دنیای اسلام و عرب برای آزادی فلسطین شد. او سوریه را نمونه‌ای برای فلسطین دانست که در آن پیروزی با استقامت حاصل شده است. 

 بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در این نشست گفت: عرب ها به سوریه بازگشته اند. اوضاع سخت سوریه در بیش از یک دهه گذشته درس خوبی برای فلسطینان است که نشان می‌دهد نتیجه مقاومت، پیروزی است. حضور رئیس جمهور اسد در نشست اتحادیه عرب فقط یک پیروزی برای سوریه نیست، بلکه نشانه شکست توطئه‌های بزرگ قدرت‌های جهانی است. 

 شرکت کنندگان در این نشست مقاومت فلسطینیان در نوار غزه در برابر دشمن صهیونیستی را ستودند. شرکت کنندگان ضمن تاکید بر مقابله با یهودی سازی مسجد الاقصی، اعلام کردند قدس پایتخت ابدی فلسطینیان باقی خواهد ماند.

 اسماعیل السنداوی، جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: توطئه‌هایی که بر ضد مسجد الاقصی صورت می‌گیرد، راهپیمایی پرچم شهرک نشینان برای توهین به این مسجد و همچنین نشست کابینه نتانیاهو در زیر مسجد همه حاوی پیام‌های چالش برانگیز از جانب اسرائیل است. نشست امروز بر هویت عربی اسلامی مسجد الاقصی تاکید کرد. این موسسه خواستار حمایت دنیای اسلام و عرب از فلسطینیان قدس است.

 خلف المفتاح، شاخه سوری «موسسه بین المللی قدس» نیز گفت: این دشمن با زور آمده است و فقط با زور بیرون رانده می‌شود. هر گونه گزینه دیپلماتیک با این دشمن غلط است و دلیل آن چیزی است که در کمپ دیوید و اسلو رخ داد. این دشمنی است که بر پایه خشونت و یهودی سازی بنانهاده شده است؛ بنابراین تنها گزینه، مقاومت مسلحانه است. 

 به گفته شرکت کنندگان در این نشست، جلسه سران اتحادیه عرب و آشتی بین ایران و عربستان و همچنین آشتی سوریه و دنیای عرب حاکی از آن است که دنیا به سمت یک نظام چندگانه که در آن هژمونی غرب نابود شده است پیش می‌رود. 

 سخنرانان با یادآوری آرمان فلسطین و درد و رنج فلسطینیان به دست اشغالگران صهیونیست، اعلام کردند با وجود استاندارد‌های دوگانه غرب، موسساتی از این دست بر این باورند که استقامت و مقاومت فلسطینیان موجب احیاء حقوق آن‌ها خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
از قیمت نان خبر دارید؟ سنگک شد 10 تومن
آخرین اخبار