دبیر اجرایی دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار مطرح کرد؛

حضور ۴۰۰ تعزیه خوان از سراسر کشور در دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار

انکوتی گفت: دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار از ۱۰ خرداد با حضور ۴۰۰ تعزیه خوان از سراسر کشور آغاز شده است و تا ۲۲ خرداد ادامه دارد.

پنجمین شب از دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار، همزمان با شام بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) با حضور ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت و پیروان راه امام (ره)  در مسجد حضرت جوادالائمه (ع) برگزار شد.

در این مراسم مجلس تعزیه طارق بن کثیر به همت ذاکران تعزیه خوان گروه فاطمیه شهر زنگی آباد از استان کرمان شبیه خوانی شد.

ثارالله انکوتی، دبیر اجرایی دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار گفت: دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار از ۱۰ خرداد ماه با حضور ۴۰۰ تعزیه خوان از سراسر کشور در روستای ده زیار آغاز شده و تا ۲۲ خرداد ماه، هر شب بعد از نماز مغرب و عشا، پذیرای ارادتمندان به امام حسین (ع) است.

 او وجه تمایز این سوگواره در دوره دهم را اجرای مجالس تعزیه غریب در برخی شب‌ها عنوان کرد و افزود: در این سوگواره سعی شده است، ابعاد وسیع تری از واقعه عاشورا از سوی تعزیه خوانان شبیه خوانی شود.

انکوتی بیان کرد: در مدت برگزاری سوگواره مجالس تعزیه شهادت حضرت عباس (ع)، حضرت علی اکبر (ع)، شهادت امام حسین (ع)، شهادت حر بن یزید ریاحی نسب، شهادت مسلم بن عقیل (ع)، شهادت امام رضا (ع)، نحوه به شهادت رسیدن طفلان مسلم، شهادت حضرت شاهچراغ، شهادت حضرت حمزه و همچنین ماجرای به هلاکت رسیدن ۲ تن از اشقیا به نام‌های طارق بن کثیر در واقعه عاشورا و عمربن عبدود در صدر اسلام از سوی ذاکران تعزیه خوان از سراسر کشور شبیه خوانی می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار