استاندار آذربایجان غربی:

پیگیر چهار بانده شدن محور‌های جنوب آذربایجان غربی هستیم

معتمدیان گفت: چهار بانده شدن محور‌های مواصلاتی جنوب استان از میاندوآب تا تکاب، از مطالبات اصلی مردم بوده و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم این اولویت محقق و طرح‌های جاده این محور تکمیل شود.

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی سه شنبه شب در جلسه بررسی روند مصوبات سفر شهرستانی به تکاب، با اشاره به اینکه توسعه محور‌های مواصلاتی از مهمترین مطالبات مردم منطقه است، افزود: با حمایت ریاست جمهوری، ۳۸.۵ کیلومتر از محور تکاب - شاهین دژ به پیمانکار واگذار و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی در ادامه بیان کرد: اجرا و تکمیل این پروژه به ۱۰ هزار میلیارد ریال تامین اعتبار نیاز دارد که سال گذشته تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته و اجرای سریع آن را پیگیری می‌کنیم.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: یک قطعه بلاتکلیف در محور تکاب - شاهین دژ به طول ۱۲ کیلومتر، امروز تعیین تکلیف شده و آغاز مطالعات اجرای طرح توسعه و آسفالت این قطعه به تصویب رسید.

معتمدیان همچنین ادامه داد: ۱۲ کیلومتر باقیمانده از طرح تعریض و آسفالت محور میاندوآب - شاهین دژ، جهت اجرا به پیمانکار واگذار می‌شود تا مسیر میاندوآب تا تکاب تعیین تکلیف و تکمیل شود.

وی با بیان اینکه اولویت دولت سیزدهم اجرای سریع مصوبات سفر رئیس جمهور و سفر‌های شهرستانی است، خاطرنشان کرد: ۵۲ درصد مصوبات اولین سفر شهرستانی به تکاب محقق شده و با توجه به اینکه اعتبارات پروژه‌ها اواخر زمستان به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود، میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی و اقتصادی مصوب سفر تا پایان شهریور امسال به ۷۵ درصد و تا پایان سال جاری همه مصوبات در بخش‌های توسعه راه ها، آموزش و پرورش، فضا‌های ورزشی و جهاد کشاورزی کامل اجرا خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: با مصوبات سفر‌های شهرستانی نقشه راه توسعه شهر‌های استان تدوین شده و در اولین سفر به تکاب، ۹۷ مصوبه شامل ۸۰ طرح عمرانی و ۱۷ طرح اقتصادی به تصویب رسید که موجب توسعه و ارتقای شاخص‌های این شهرستان در بخش‌های جاده اصلی و فرعی، آبرسانی، گازرسانی، فضا‌های آموزشی، ورزشی و بهداشتی می‌شود.

معتمدیان در پایان افزود: مصوبات جهت رسیدن وضعیت شاخص‌های شهرستان‌ها به میانگین توسعه استان تدوین شده و پروژه‌هایی که در این سفر‌ها تعریف شده، سرعت و شتاب بیشتری به توسعه و پیشرفت شهرستان‌ها می‌بخشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.