مکان‌های خاصی که گوگل مپ نشان نمی‌دهد

مکان‌هایی روی کره زمین وجود دارند که در نقشه‌های گوگل مپ قابل مشاهده نبوده و به دلایلی تار یا شطرنجی شده‌اند.

 اپلیکیشن‌های نقشه و مسیریابی مانند گوگل مپ جستجو و اکتشاف در مکان‌های جدید را به کاری بسیار آسان تبدیل کرده‌اند. اما آیا می‌دانستید مکان‌هایی روی کره زمین وجود دارند که در نقشه‌های گوگل مپ قابل مشاهده نبوده و به دلایلی تار یا شطرنجی شده‌اند؟

در ادامه هشت نمونه که در حالت دید ماهواره‌ای گوگل مپ قابل مشاهده نیستند، معرفی شده‌اند.

نیروگاه هسته‌ای کاتنوم – فرانسه

نیروگاه هسته‌ای کاتنوم نهمین نیروگاه هسته‌ای بزرگ جهان است که در گرند است (Grand Est)، نزدیک به شهر لوکزامبورگ قرار دارد. اگر این مکان را در گوگل مپ جستجو کنید، کل منطقه‌ای که تاسیسات نیروگاه در آن قرار دارد روی نقشه شطرنجی شده است.

فرودگاه بین المللی کاس – یونان

فرودگاه بین المللی کاس در جزیره کاس در یونان قرار دارد و جستجوی آن در گوگل مپ شما را با منطقه‌ای که شطرنجی شده است، مواجه می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، این فرودگاه به خطوط هوایی چارتر که بازدیدکنندگان را به جزیره می‌آورند، خدمات ارائه می‌کند و طی فصل تابستان فعالیت بیشتری دارد.

جزیره آمچیتکا – آلاسکا

اگر نام این جزیره (Amchitka Island) را در گوگل مپ جستجو کنید، خواهید دید که بیش از نیمی از جزیره تار شده است. بر اساس سوابق موجود، آمچیتکا طی اواخر دهه ۱۹۵۰ توسط کمیسیون انرژی هسته‌ای آمریکا به عنوان محل آزمایش‌های هسته‌ای زیرزمینی انتخاب شده بود.

بر اساس گزارش‌ها، سه آزمایش هسته‌ای زیرزمینی در جزیره آمچیتکا انجام شده است. امروز، این جزیره برای هرگونه نشت مواد رادیواکتیو زیر نظر قرار دارد. قرار است این جزیره در سال ۲۰۲۵ به یک منطقه حفاظت از حیات وحش با دسترسی محدود تبدیل شود.

جزیره ژانت – روسیه

اگر نام جزیره ژانت (Jeannette Island) را در گوگل مپ جستجو کنید، هیچ چیزی نخواهید یافت. این جزیره در دریای سیبری شرقی قرار دارد، اما باور بر این است که یک پایگاه نظامی روسیه محسوب می‌شود و از این رو تمایلی به نمایش آن به جهان وجود ندارد.

سایت هسته‌ای مارکول – فرانسه

اگر قصد داشته باشید سایت هسته‌ای مارکول فرانسه را در گوگل مپ مشاهده کنید، قادر به این کار نخواهید بود، زیرا کل این مجموعه روی نقشه شطرنجی شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که این کار به درخواست دولت فرانسه انجام شده، زیرا این یکی از مراکز پژوهشی هسته‌ای فرانسه محسوب می‌شود.

فرودگاه می‌نامی توریشیما – ژاپن

اگرچه این فرودگاه در گوگل مپ شطرنجی نشده است، اما با جستجوی نام آن متوجه خواهید شد که این فرودگاه تک باند در جزیره می‌نامی توریشیما با رنگ سفید بیش از حد اشباع شده است. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که جزیره توسط نیرو‌های نظامی دریایی ژاپن استفاده می‌شود.

جزیره موروروآ – پلی‌نزی فرانسه

با جستجوی نام این جزیره (Moruroa Island) در گوگل مپ خواهید دید که نیمی از جزیره به صورت شفاف قابل مشاهده است، اما نیم دیگر آن شطرنجی شده است. بنابر گزارش‌ها، فرانسوی‌ها بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۹۶ آزمایش‌های هسته‌ای خود را در این مکان انجام می‌دادند. بازدید از این جزیره ممنوع است.

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (هارپ) – گاکونا، آلاسکا

این پروژه توسط آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی (دارپا) و نیرو‌های هوایی و دریایی آمریکا تامین مالی شده بود. اگر HAARP Research Facility را در گوگل مپ جستجو کنید، ساختمان این مجموعه قابل مشاهده است، اما تصویر با رنگ سفید بیش از حد اشباع شده است.

منبع: برنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۵ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
این مکانها همان زمین مریخ وماه ومشتری است که باتوافق کشورها عضو ناسا فضانوردان در آن مانور میدهند ودنبال آب وهوا میگردند
آخرین اخبار