کد خبر: ۶۳۵۷۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۰

محققان در مطالعه‌ای تازه دریافته‌اند با کاستن از میزان وزن بدن می‌توان خطر ابتلا به سرطان پستان را دست کم یک‌سوم کاهش داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  وزن بیش از حد استاندارد برای هر فرد، خطر ابتلای افراد به سرطان سینه را افزایش می‌دهد زیرا سلولهای چربی هورمونهایی تولید می‌کنند که برای تومورها حکم موتور محرک را دارد.

محققان با بررسی بیش از ۶۱ هزار زن بین ۵۰ تا ۷۹ ساله و ردیابی مطالعات طی ۱۱ سال متوجه شدند که کاهش وزن و پیروی از رژیم غذایی حافظ تناسب اندام می‌تواند سبب کاهش خطر بروز سرطان پستان شود.


بیشتر بخوانید: 8 ماده مغذی جلوگیری کننده از انواع سرطان ها را بشناسید


روان چلبوفسکی، پژوهشگر ارشد دپارتمان تحقیقات درمانشناسی و آنکولوژی طبی امریکا در این زمینه گفت: «یافته‌های ما از این پژوهش بیانگر آن است که کاهش وزنی نسبتاً متوسط نشاندهندهٔ ارتباطی با کاهش چشمگیر بروز سرطان پستان است».

او اضافه کرد: «شواهدی در این مطالعه به دست آمد که مشخص می‌کند در پیش گرفتن روند کاهش وزن، خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان یائسه کم می‌کند».

این محققان دریافتند کسانی که ۵ درصد از وزن خود را کم کرده بودند ۱۲ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار داشتند. خطر بروز این سرطان در زنان یائسه‌ای که ۱۵ درصد از وزن اضافه خود را کاهش داده بودند حتی به ۱۵ درصد نیز کاهش یافت.

منبع:سلامت آنلاین

انتهای پیام/

کاهش وزن؛ درمانی بالقوه برای سرطان سینه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر