کد خبر: ۶۹۰۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری مرحله اول چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌کریم، با حضور ۱۵۷ شرکت‌کننده در دو حوزه خرم‌آباد و الیگودرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمد لروند، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان،گفت: مرحله اول چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌کریم، با حضور ۱۵۷ شرکت‌کننده، هم‌زمان با سراسر کشور، در دو حوزه خرم‌آباد و الیگودرز، در استان لرستان برگزار خواهد شد.

لروند با اشاره به این‌که این آزمون ساعت ۹ صبح روز جمعه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه، برگزار خواهد شد، اظهار کرد: از ۱۵۷ نفر حافظ قرآن‌کریم شرکت‌کننده در استان لرستان، ۵۵ نفر در حوزه شهرستان الیگودرز و ۱۰۲ نفر در حوزه شهرستان خرم‌آباد، در آزمون شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی شرکت‌کنندگان در چهاردهمین دوره اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن‌کریم نسبت به دوره قبل، عنوان کرد: در حوزه خرم‌آباد ۱۴ نفر آقا و ۸۸ نفر بانو و در حوزه الیگودرز ۱۲ آقا و ۴۳ بانو در آزمون شرکت می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به برگزاری این دوره در سه رشته، ادامه داد: در این دوره ۵۳ نفر در رشته حفظ کل، ۲۹ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء و ۷۵ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم شرکت کرده‌اند که در صورت کسب نمره حدنصاب در آزمون کتبی به مرحله شفاهی راه می‌یابند.

لروند افزود: آزمون حوزه خرم‌آباد در دبیرستان استعداد‌های درخشان شهید بهشتی خرم‌آباد و در الیگودرز در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که نتایج آزمون کتبی اوایل تیرماه اعلام می‌شود، تصریح کرد: آزمون شفاهی افرادی‌که موفق به کسب نمره حدنصاب شوند، مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به این‌که آزمون رشته‌های حفظ ۱۰ جزء و ۲۰ جزء قرآن کریم دارای دو مرحله کتبی و شفاهی است، اظهارکرد: آزمون کسب مدرک درجه یک و ۲ حفظ کل قرآن‌کریم، دارای ۴ مرحله است، که افراد در صورت کسب حدنصایب در آزمون کتبی و شفاهی وارد مراحل بعدی آزمون که دی‌ماه و اسفندماه برگزار می‌شود، خواهند شد.

لروند گفت: در رشته حفظ کل سه مدرک درجه یک، درجه ۲ و درجه ۳ اعطاء می‌شود که به ترتیب معادل مدرک دانشگاهی دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی است، در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن‌کریم مدرک درجه ۴ معادل فوق دیپلم و در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن‌کریم مدرک درجه ۵ معادل دیپلم، به قرآن‌آموزانی که موفق به گذراندن مراحل آزمون و کسب نمره حدنصاب شده‌اند؛ اعطاء می‌شود.

وی با اشاره به این‌که دوره قبل این آزمون در ۵ رشته برگزار شد، عنوان کرد: در دوره قبل یک نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء، ۲۰ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء، دو نفر در رشته حفظ ۵ جزء و یک نفر در رشته حفظ ۳ جزء قرآن‌کریم و ۵ نفر در رشته حفظ کل، موفق به اخذ مدرک شدند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، تأکید کرد: افرادی‌که در مرحله کتبی دوره قبل موفق به نمره حد نصاب شده، اما در مرحله شفاهی موفق نشدند، با حفظ نمره آزمون کتبی سال گذشته، می‌توانند بدون شرکت در آزمون کتبی به‌صورت مستقیم در آزمون شفاهی شرکت کنند.

انتهای پیام/پ

شرکت ۱۵۷ لرستانی در آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر