کد خبر: ۷۱۱۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
کد خبر : ۷۱۱۳۹۷۹
سفیر ایران در ترکیه در خوی مطرح کرد،

سفیر ایران در ترکیه در سفر به شهرستان خوی ظرفیت‌های توسعه روابط شهرستان‌های همرز آذربایجان غربی با استان‌های همجوارترکیه را بررسی کرد.

مرز رازی ظرفیتی مهم برای دستیابی به اهداف تجاری واقتصادی مشترک بین ایران و ترکیهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،فرازمند سفیر ایران در ترکیه در نشست مشترک با فرماندار خوی ظرفیت‌های این شهرستان در بخش‌های مختلف را برای توسعه مراودات تجاری و فرهنگی با استان‌های همجوار از جمله ارزوم و وان را بررسی کرد.

او سپس به مرز رازی سومین مرز رسمی کشورمان با ترکیه رفت و از نزدیک از زیرساخت‌ها و روند اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه رازی بازدید کرد.

فرازمند در نشست مشترک با عوامل اجرایی پایانه رازی و فرماندارخوی، مرز رازی را ظرفیتی مهم برای دستیابی به اهداف تجاری واقتصادی مشترک دولتمردان دو طرف دانست و گفت:مرز رازی در ارتقای روابط تجاری بین دو کشورتا سقف ۳۰ میلیارد دلار نقش پررنگی ایفا می کند.

او گفت: این مرز نه تنها یک مرز مهم در تردد مسافر است بلکه شرایط تبدیل به یک دروازه فعال در زمینه تردد بار، کامیون‌ها و مبادله سوخت را هم دارد
 
سفیرایران در ترکیه حجم مبادلات دو کشور را در سال گذشته ۹ میلیارد دلار اعلام و تصریح کرد: بدنبال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و تحریم سوخت و انرژی این رقم اندکی کاهش یافته است، اما امید می‌رود تا پایان سال با افزایش تجارت در بخش‌های دیگر این رقم جبران شود.

عابدی فرماندار خوی هم در این نشست با اشاره به ظرفیت ریلی و جاده‌ای مرز رازی گفت: از ابتدای امسال صادرات ریلی از این مرز به ارزش ۳۲ میلیون دلار نسبت به پارسال ۸ برابر افزایش داشته است.

طرح جامع ساماندهی پایانه رازی در سیزده و نیم هکتار ودر ۳ مرحله در دست اجراست.
 
انتهای پیام/م
 
 

سفر سفیر ایران در ترکیه به خوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر