کد خبر: ۷۱۴۶۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
کد خبر : ۷۱۴۶۸۱۵

امام جمعه بروجرد گفت: افزایش سه برابری قیمت بنزین بصورت ناگهانی و یک دفعه، کار حساب شده و صحیحی نبود وباید بندریج انجام می‌شد تا فشار زیادی بر مردم وارد نشود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد گفت: افزایش سه برابری قیمت بنزین بصورت ناگهانی و یک دفعه، کار حساب شده و صحیحی نبود وباید بندریج انجام می‌شد تا فشار زیادی بر مردم وارد نشود.

او گفت: اشکال بارز دیگری که بر طرح افزایش قیمت بنزین وارد شد این است که این افزایش قیمت و نحوه اجرای باید از مدت‌ها قبل برای مردم فضا سازی می‌شد و برای آن‌ها توضیح وتشریح می‌شد که قرار است این طرح اجرا شود نه اینکه به یکباره مردم در جایگاه‌های عرضه بنزین با افزایش قیمت سه برابری مواجه شوند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه قیمت بنزین در بسیاری از کشور‌ها چندین برابر قیمت بنزین در ایران است گفت: قیمت یک لیتر بنزین در عراق هفت هزار تومان، ترکیه ۱۴ هزار تومان، قطر پنج هزار و ۴۰۰ تومان، پاکستان هشت هزار تومان، افغانستان هفت هزار و ۲۰۰ تومان و در ایران تازه به سه هزار تومان رسیده است با قبول اینکه درامد این کشور‌ها بیشتر از ماست، ولی طرح افزایش قیمت بنزین باید به تدریج صورت می‌گرفت.

او افزود: افزایش قیمت بنزین باید از چندین سال قبل انجام می‌شد، طبیعی است که در این شرایط به مردم فشار می‌آید و اعتراض حق آنهاست، اما عده‌ای از این شرایط سواستفاده کردند و لابه لای اعتراض مردمی به اغتشاش و آشوبگری پرداختند.

امام جمعه بروجرد گفت: یکی دیگر از اشکالات وارده به این طرح، این است که سهمیه ۶۰ لیتری برای یک خودور در یک ماه واقعا کم است و نکته دیگر اینکه خودور‌های فرسوده و بالای ۱۵ سال باید فکری به حال آن‌ها می‌شد؛ خودرو‌ها میلیاردی چه نیازی به کارت سوخت دارند این حق فقرا است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه آنچه بعنوان کمک معیشتی و یارانه به مردم داده می‌شود نمی‌تواند کارساز باشد گفت: باید برنامه ریزی‌هایی می‌شد تا وام‌هایی بصورت قرض الحسنه در راستای اشتغال و تولید و ثروت در اختیار مردم داده می‌شد، زیرا این مبلغ نمی‌تواند دردی را درمان کند.

وی با محکوم کردن بیانیه حمایت از اشرار گفت: زمانیکه پاسدار جوان، افسر نیروی انتظامی توسط این اشرار کشته شدند و اموال عمومی تخریب شد و منابع و ثروت مردم مورد حمله آن‌ها قرار گرفت آیا باید سکوت کرد؟! آیا باید برای آن‌ها صلوات فرستاد؟!

او  گفت: وقتی اشرار به هستی ما حمله می‌کنند با هیچ منطقی نمی‌توان و نباید از آن‌ها حمایت کرد.

حجت الاسلام حسینی با تقدیر از درایت مردم بروجرد که با فهم بالای خود وارد اغتشاش نشدند گفت: این نشانه رفتار عاقلانه مردم است که در عین حال که اعتراض هم داشته باشند، ولی عاقلانه رفتار کردند همچنین از مسئولین تشکر می‌شود که اجازه فعالیت به اشرار در بروجرد داده نشد.

او گفت: از مسئولین می‌خواهم مبارزه با گرانی‌ها تداوم داشته باشد و به این چند روز اکتفا نشود و از دولت نیز می‌خواهیم که مبارزه با فساد مالی و گرانی‌ها به جد ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/م

افزایش سه برابری قیمت بنزین بصورت ناگهانی کار صحیحی نبود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر