کد خبر: ۷۱۸۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
کد خبر : ۷۱۸۶۷۳۸

در حالی جاده سراسری بروجرد شب گذشته تا بامداد امروز برای ساعاتی مسدود شد که مدیرکل راهداری لرستان مقصر این معطلی چندساعته مردم در برف را نبستن زنجیر چرخ از سوی رانندگان می‌داند.

روایتی از انسداد چند ساعته یک جاده سراسری/ توپ تقصیر در زمین کیست

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،بارش برف طی شب گذشته در لرستان، منجر به مسدود شدن برخی از جاده‌های اصلی و روستایی این استان شد.

یکی از جاده‌های اصلی و مهمی که به دلیل بارش برف برای ساعاتی مسدود و این امر موجب نارضایتی رانندگان در این مسیر شد، جاده خرم آباد- بروجرد بود که عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ما متولی جاده هستیم، یا باید حرف ما را گوش بدهید و یا اینکه حرف راننده‌ها را، اگر حرف راننده‌ها را گوش می‌دهید که همان مصاحبه آنها را منتشر کنید، اگر حرف ما را گوش می ‌دهید که من می گویم که دیشب از ساعت ۱۱ در جاده بوده‌ایم و مدام کار برف روبی را انجام داده‌ایم.

ما مشکل برف روبی نداریم، مشکل زنجیر چرخ داریم

او، ادامه داد: این موضوع خیلی مهم است که ۱۰۰ درصد ماشین‌هایی که در جاده آمده‌اند، هیچکدام زنجیر چرخ نبسته اند، با اولین برف این ماشین‌ها لیز می‌خورند قطعاً جاده هم بسته می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، گفت: اگر جاده بسته نشود باید تعجب کرد، چرا که ۱۰۰ درصد ماشین‌ها زنجیر چرخ نداشته‌اند، اگر ما در جاده نبودیم این حرف‌ها را قبول می‌کنم، اما بنده به عنوان مدیرکل مجموعه و تمام نیروهای شهرستان دورود و خرم آباد به صورت ۱۰۰ درصدی در جاده حضور داشتیم.

شرفی با بیان اینکه ما مشکل برف روبی نداریم، ما مشکل زنجیر چرخ داریم، افزود: صدا و سیما و شما اطلاع رسانی کنید که وقتی هواشناسی اعلام می‌کند در لرستان بارش برف داریم چرا راننده بدون زنجیر چرخ در جاده رانندگی می‌کند؟ خودرویی که زنجیر چرخ ندارد باید با دست و بیل آن را هول بدهیم تا جابجا شود و حتماً زمان بر است.

او با تاکید بر اینکه سه راهدار خانه ما در این مسیر مملو از شن و نمک است و این بیانگر این امر بوده که ما از قبل آماده بوده‌ایم، گفت: وقتی ۴۰ کیلومتر مدام و یک ریز برف می بارد، حتی اگر ۱۰ برف روب را هم داشته باشیم باز هم کم است، اما به محض اینکه بارش برف تمام شد جاده هم باز شد و این امر مهم است.

مدیر بحران و هلال احمر در آن شرایط کجا بودند؟

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه باید بارش برف تمام شود تا جاده هم باز شود، گفت: اگر برف تمام شد و جاده مسدود بود حرف شما و اخبار درست است.

شرفی با اشاره به اینکه من می گویم که جاده بسته نبود و ما در حال برف روبی بودیم، گفت: ماشین وقتی زنجیر چرخ ندارد، من چکار کنم؟ دیشب تا حالا نزدیک ۱۰۰ ماشین را هول داده‌ایم، بارش برف ساعت ۱۱ شروع شده و یک شب شدت گرفته است، از ساعت یک تا ساعت هفت صبح چند ساعت می‌شود؟ پنج تا شش ساعت مدام ما در جاده برف روبی می‌کردیم، طبیعی است که جایی که پنج تا شش ساعت برف می‌آید گره به وجود می‌آید.

او با بیان اینکه من ۱۰۰ درصد قبول دارم که جاده برای مقاطع و ساعاتی بسته شده است، اما مقصر و دلیل چه بوده است؟ افزود: من می گویم رانندگانی که زنجیر چرخ نداشته‌اند هزار درصد مقصر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مدیریت بحران باید به وظایف خود عمل کنند، افزود: پلیس راه وقتی می بیند که یک راننده بدون زنجیر چرخ قصد رانندگی دارد باید در ورودی استان جلوی او را بگیرد.

شرفی با بیان اینکه قرار نیست که همه بروند در خانه‌های خود بخوابند و تنها راهداری مقصر شناخته شود، گفت: مدیر بحران و هلال احمر در آن شرایط کجا بودند؟ قرار نیست که صفر تا ۱۰۰ جاده را من مدیریت کنم، همه باید به وظایف خود عمل کنند.

به هر روی، بارش برف و باران در محورهای لرستان پیش از این از سوی اداره کل هواشناسی لرستان پیش بینی و هشدارهای لازم داده شده بود، در این میان اما همچنان دستگاه‌های امدادی و خدماتی استان در خواب زمستانی به سر می‌برند و تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث و مسدود شدن جاده‌ها اندیشیده نشده است.

منبع مهر

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر