کد خبر: ۷۴۵۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
کد خبر : ۷۴۵۱۹۵۲

زیرساخت‌های گردشگری در مسیر دسترسی به آبشار‌های وارک، گِریت خرم‌آباد و سراب رِفتخان چگنی تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، سید امین قاسمی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: در ادامه طرح های تکمیل زیرساخت‌های گردشگری، سه طرح مهم دیگر با اعتبارات استانی ادامه خواهد یافت.

او اظهار کرد: این اقدامات در راستای بهبود کیفیت گردشگرپذیری استان و در مناطق نمونه گردشگری آبشار‌های گریت، وارک خرم‌آباد و سراب رفتخان چگنی انجام می‌گیرد.

قاسمی افزود: امسال اقداماتی از جمله بهسازی و محوطه‌سازی، ساخت سرویس‌های بهداشتی و سکو‌های گردشگری محدودهٔ آبشار گریت خرم‌آباد در دست انجام است.

او عنوان کرد: اعتبار مصوب این طرح، مبلغ ۵۵۰ میلیون ریال است که برای تکمیل زیر ساخت گردشگری آبشار گریت هزینه خواهد شد، در سال‌های گذشته نیز سکو‌های تفریحی متعددی برای رفاه گردشگران ساخته شد، که متأسفانه برخی از آن‌ها در اثر سیل و رانش زمین از بین رفتند.

اسکندر فلاح‌وند چگنی معاون گردشگری لرستان نیز گفت: عملیات عمرانی شامل بهسازی مسیر دسترسی به آبشار وارک، ساخت یک دستگاه پل و آب‌نما آغاز شده که با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال در حال انجام است.

او افزود: در سال‌های گذشته نیز در بهسازی مسیر دسترسی و ساخت دو دستگاه پل با ارگان‌های دیگر مشارکت فعال داشتیم.

فلاح‌وند چگنی با اشاره به ساخت چهار دستگاه پل و راه شکافی به طول دو کیلومتر در مسیر سراب رفتخان، گفت: سراب رفتخان یکی از مناطق جذاب و طبیعی شهرستان چگنی در دامنهٔ سفیدکوه به‌شمار می‌رود که در سال جاری عملیات تکمیل زیرساخت‌های گردشگری آن در دستور کار این معاونت قرار گرفته است. این اقدام با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و با ساخت چندین سکوی نشیمن برای گردشگران اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ