سردار سلامی: ایران اسلامی تجربه زمین‌ زدن قدرت‌های بزرگ را دارد

فرمانده سپاه پاسداران گفت: ایران اسلامی تجربه زمین‌زدن قدرت‌های بزرگ را دارد و ایران امروز از اراده اروپا برای تحریم عبور کرده است.

سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: اروپا در امتداد خط تاریخی خود در این فتنه عظیم جهانی به‌عنوان بخشی از آرایش یک جنگ جهانی علیه ملت ایران عمل کرد. منظورم از اروپا برخی از کشور‌هایی هستند که همواره میدان‌دار ایجاد چالش، جنگ و بحران علیه ملت عزیز ایران هستند. خصوصا انگلستان، فرانسه، آلمان و هلند.

وی در ادامه اظهار کرد: یک چشم انداز کوتاه تاریخی نشان می‌دهد که از ۱۲۰ سال پیش به این سمت، از دوران هنری کمبل، بالفور تا چرچیل، جیمز کالاهان، تاچر، کامرون، تونی‌بلر و همه نخست وزیران انگلستان، یک خط دقیق تعقیب شده و آن هم مبارزه، جنگ، تحمیل بحران و قتل عام حتی در حد سلاح‌های کشتار جمعی با تحمیل قحطی و تحریم است. در کودتای ۲۸ مرداد و حتی در قطعنامه‌های ترکمنچای و گلستان و در دفاع مقدس نیز این مسیر دنبال شده است.

سردار سلامی یادآور شد: دیگر کشور‌های اروپایی هم که آن‌ها را برشمردند، همینطور بوده‌اند. شما نقش فرانسه را علیه جنگ تحمیلی علیه ملت ایران به خوبی می‌شناسید، میراژها، سوپر اتاندارد‌ها و سایر تسلیحاتی که به رژیم عراق داده شد و حمایت سیاسی و روانی تبلیغاتی، سیاسی و روانی از رژیم بعث عراق و آلمان را با زرادخانه‌های شیمیایی و با تنگی نفس و تاول دست‌ها و ابدان و اجساد مطهر شهیدان و جانبازان می‌شناسید. شما خطوط اثر بحران آفرینی سیاسی این کشور‌های اروپایی را در تحمیل یک تحریم جهانی علیه ملت ایران به خوبی می‌بینید.

رد پای آشکار اروپا در تعمیق یک بحران امنیتی

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رد پای آشکار این کشور‌ها در تعمیق یک بحران امنیتی، در داخل کشور ما ظرف ماه‌های گذشته، اظهار کرد: دیدید که چگونه این کشور‌های اروپایی تلاش کردند، نقش میدان‌دار اصلی را در سلب مشروعیت بین‌المللی از نظام ما به عهده بگیرند، دیدید که چگونه آن‌ها پناهگاه امن فراریان معارضی بودند که ارمغانشان برای ملت عزیز ایران ترورریسم بود. دیدید که چگونه فرانسوی‌ها سازمان منافقین خلق را که عامل به شهادت رساندن ۱۷ هزار جوان ایرانی بوده، به عنوان پناهگاه امن در اختیار آن‌ها قرار داد.

وی افزود: دیدید که اروپا چگونه می‌خواست با ایجاد بحران در مشروعیت استقلال وطن، توطئه تجزیه طلبانه را علیه ملت ایران تحمیل کند. دیدید که چگونه سرویس‌های جاسوسی این دشمنان به انتقال سلاح در داخل سرزمین ما پرداختند، همه این‌ها دارای داده‌های اطلاعاتی بسیار ارزشمند برای نشان دادن نمایه واقعی خصومت این کشور‌های اروپایی علیه ملت ایران است. از توطئه‌های تجزیه طلبانه تا انتقال سلاح و بسیج تمام رسانه‌ها برای درهم شکستن اراده ملت ایران و تسخیر ذهن‌ها و قلب‌های جوانان عزیز ما و به خیابان کشیدن آنان و وادار کردن آنان برای آتش زدن هر آنچه که دستاورد‌های شکوهمند و بزرگ یک انقلاب است.

سردار سلامی تصریح کرد: ارمغان اروپای امروز برای ملت امروز ایران چیزی جز آتش یک فتنه داخلی برای از بین بردن استقلال، وحدت، امنیت و اعتبار بین‌المللی نظام نبوده است. شما دقیقاً آثار این مخاصمه شرم آور را در آوردگاه انقلاب اسلامی با همه دشمنان صف کشیده از منجمد شدگان تا در لانه خزیدگان و مال باختگان سیاسی تا گروه‌های فراری تجزیه طلب و تروریسم دیدید و نیازی به تفسیر و توجیه ندارد و البته این یک داستان ادامه‌دار است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز هم دشمنان ما همه تلاش خود را موقوف به این کرده‌اند که عظمت‌های آفریده شده توسط این ملت بزرگ را که در یک قیام آسمانی و الهی به دست آمده است، تحت تاثیر فشار‌های خود از ملت ایران پَس بگیرند. اروپا می‌خواهد همانند گذشته به سرنوشت ملت ایران بازگردد و تاریخ ننگین و نکبت بار مداخلات گذشته خود را در سرزمین بزرگ ایران، تکرار کند.

داعش فوران کرده در سرزمین‌های اسلامی که می‌رفت تا شعله‌های آتش تروریسم او در قلب اروپا بحران امنیتی بازگشت ناپذیری ایجاد کند، توسط چه کسانی مهار شد؟

وی خطاب به نمایندگان، گفت: شما نقش فداکارانه این نظام و در قلب این عرصه، نقش برجسته و درخشان فرزندان فداکار این ملت و امت را در عرصه امنیت جهانی دیده‌اید، ما برای خاموش کردن آتشفشان تروریسم که با ابتکار آمریکای جنایتکار در سرزمین‌های اسلامی، شروع به فوران کرد و به تعبیر رئیس جمهور قبل آمریکا (ترامپ)؛ «اوباما خالق داعش بود»، اما این داعش فوران کرده در سرزمین‌های اسلامی که می‌رفت تا شعله‌های آتش تروریسم او عالم گیر شود و در قلب اروپا بحران امنیتی بازگشت ناپذیری را ایجاد کند، توسط چه کسانی مهار شد؟ این آتشفشان توسط چه جریانی خاموش شد؟ آیا غیر از پاسداران انقلاب اسلامی بودند که به فرماندهی آن فرمانده آسمانی، آن فرمانده پر آوازه و نام آور، آن فدارکار و وفادار به عهد خویش، سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی در سرزمین‌های که تروریسم در حال انتشار و فوران بود، کوچه به کوچه، دره به دره، کوه به کوه و خانه به خانه جنگیدند و شهید شدند که تمثال برخی از این شهیدان را در مقابل دیدگان مبارکتتان می‌بینید. این‌ها بر زمین افتادند تا تمام بشریت از شر یکی از خطرناک‌ترین، موجودات متولد شده در گاهواره آمریکا نجات پیدا کند. آیا جز فداکاری پاسداران انقلاب جهان امروز را از شَر این پدیده جهانی نجات داد؟

امروز سپاه امنیت انرژی و تجارت جهان را در راهبردی‌ترین گذرگاه آبی عالم تأمین می‌کند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: آیا این پاسداران انقلاب اسلامی نیستند که امروز در پهنه خلیج فارس و تنگه هرمز به کمک برادران عزیز ارتش جمهوری اسلامی ایران، امنیت انرژی و تجارت جهان را در راهبردی‌ترین گذرگاه آبی عالم تامین می‌کنند؟

وی همچنین اظهار کرد: آیا اگر پاسداران انقلاب اسلامی اینگونه فداکارانه برای نجات اقتصاد جهانی از ناامنی در راهبردی‌ترین مخزن انرژی عالم اینگونه عمل نمی‌کردند، امروز اروپا می‌توانست گرم باشد؟ آیا منجمد نمی‌شد؟ آیا اگر پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل سیل امواج مواد مخدر از شرق به غرب نمی‌ایستاد و هزاران شهید را تقدیم نمی‌کرد، آیا پدیده مواد مخدر نمی‌توانست اروپای امروز را در خود ببلعد؟ این یک جلوه کوچکی از رخسار درخشان سپاهی است که فرزندان این امت در آن لباس شهادت و جهاد پوشیده‌اند و هرگز میدان را ترک نکردند.

سردار سلامی تصریح کرد: امروز اروپایی‌ها به کسانی روی آوردند که از مبارزه فراری هستند، آن‌هایی که اروپایی‌ها رویشان حساب می‌کنند، فراریان از مبارزه هستند. به آن‌ها می‌گوییم شما نمی‌توانید با لشکر فراریانی که به شما پناه آوردند، پیشروی کنید. این‌ها اولین کسانی هستند که میدان را ترک کردند و به پناهگاه رفتند. اروپا نمی‌تواند با کسانی که با یک نهیب به پناهگاه می‌روند، در مقابل یورش هوایی استفاده کند.

دست‌های ما باز است، قلمرو قدرت ما وسیع است، ما به همه جا دسترسی داریم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به اروپا واضح می‌گوییم؛ دست‌های ما باز است، قلمرو قدرت ما وسیع است، ما به همه جا دسترسی داریم.

سردار سلامی خطاب به اروپایی‌ها، گفت: ما وقتی دوستی می‌کنیم بسیار زیبا، جوانمردانه، وفادارانه و فداکارانه و وقتی هم دشمنی می‌کنیم، جوانمردانه، قدرتمندانه و تمام کننده. شما اشتباه کردید که امروز به میدان نظام و ملت و سپاه اینگونه واضح آمدید، شما چه حق دارید در امور داخلی ایران عزیز دخالت می‌کنید؟ دستتان به‌جایی نمی‌رسد، ما شما را می‌شناسیم، شما مانند کودکانی هستید که می‌توانید فقط از دور اهانت و جسارت کنید و فحش دهید و حتی سنگ ریزه پرتاپ کنید، با اینکه سنگ ریزه‌هایتان به ما نمی‌رسد، اما بدانید ما دستهایمان به شما می‌رسد.

ایران از اراده اروپا برای تحریم عبور کرده است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: با سپاه نمی‌توانید هماوردی کنید، ما تجربه زمین زدن قدرت‌های بزرگ را در اختیار داریم. مراقبت کنید؛ اشتباه در محاسبه نکنید، ایران و ملت بزرگش به آن درجه از آگاهی و ایمان رسیده که شما را در عرصه سیاست، اقتصاد، نفوذ منطقه‌ای و توسعه قدرت به زمین زده است. می‌دانم چرا شما عصبی هستید، زیرا ما از اراده شما برای تحریم عبور کرده‌ایم. شما می‌خواستید ما قدرت دفاعیمان را توسعه ندهیم، نرخ رشد قدرت دفاعی ما به روز است و ما هر روز به دامنه قدرتمان می‌افزاییم، شما می‌بینید، ولی نمی‌توانید و نخواهید توانست.

ایران امت اسلام را از شَر سیطره نجات خواهد داد

وی یادآور شد: شما می‌خواستید نفوذ منطقه‌ای ایران را از بین ببرید، امروز شما حتی در حاشیه تحولات منطقه هم نیستید و ما هستیم و خواهیم بود و امت اسلام را از شَر سیطره شما نجات خواهیم داد، منتظر باشید اگر دشمنی کنید، دشمنی می‌کنیم، تعارف هم نداریم و اگر دوستی کنید، دوستی می‌کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان از رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس انقلابی و متعهد و نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی برای حمایت و دلجویی از سپاه تقدیر و تشکر کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۰ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
سلام
احسنت ،خدا قوت
خدا همه شما را حفظ کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
فعلا که مردم خودمون رو زمین زدین با این گرونی ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
ایران مسیر استقلال و پیشرفت را با انقلاب اسلامی شروع کرده و ادامه می دهد و در آینده نه چندان دور به قله‌های علم و تکنولوژی خواهد رسید و راه طی شده به هیچ وجه قابل بازگشت نیست هرچند دیرباوران و بی ایمان و ضعیف الایمان ها باور نکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
فعلا که معیشت و سفره مردم با سر به زمین خورده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۱۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
درود بر سپاہ پاسدارن انقلاب اسلامی مقتدر
سردار سلامی نخبہ ای برجستہ و دانشمندی شریف
و انقلابی غیور و فرماندہ ای شجاع ست و ھمیشہ جلوتر از نیروھا در میدان مبارزہ و در صف اول است
دشمنان خیلی بھتر از شخصیت و دانش این بزرگوار و سرداران و دانشمندان سپاھی دیگر آگاہ ھستند
اگر از آنھا دربارہ دانش و فرھیختگی و ایمان سردار و دیگر فرماندہ ھا سوال کنید طوری دربارہ این بزرگواران سخن خواھند گفت کہ انگار سالیان سال است کہ ما این عزیزان را نمیشناختیم
میدانیم شما سردار عزیز و ھمہ نیروھای سپاھی چقدر برای این آب و خاک و تمام منطقہ و فراتر از منطقہ زحمت میکشید و رنجھای فراوانی را تحمل میکنید
امیدواریم در پناہ خدا پیروز و سرافراز باشید
چشم دشمنان کور و زبانشان لال
سپاہ از ھمین مردم تشکیل شدہ شما بہ چہ جراتی بہ ما میگویید تروریست
ھمہ ی ایران سپاھی است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
فعلا که پشت ملت از فشار اقتصادی ناشی از کارهاتون به خاک مالیده شده،ازدواج،خانه دار شدن،ماشین دار شدن،حداقل زندگی را برای مردم یک آرزو کردین.نفوذ منطقه ای شما چه دردی از مردم دوا کرده سردار.؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
انگلستان در جنگ جهانی باعث ایجاد قحطی و گرسنگی و مرگ بیش از نصف جمعیت ایران شد منابع نفتی ، گازی و معادن و امکانات دیگر ایران را غارت کردند انگلستان در جنگ جهانی اول و دوم به ایران حمله کرده است و انسانهای زیادی را در ایران به کام مرگ کشانده است با قراردادهای استعماری اسیبهای جبران ناپذیری به ایرانیان وارد کرده است در جنگ جهانی دوم انگلستان ، المان ، فرانسه تامین کننده تسلیحاتی رژیم صدام بودند فرانسه ارسال کننده خونهای الوده به ایدز به ایران بود المان تسلیحات شیمیایی صدام را تامین می کرد و فرانسه انواع مختلفی از تسلیحات مثل جنگنده ها را برای صدام تامین می کرد در اغتشاشات صورت گرفته به بهانه مرگ مهسا امینی کشورهای اروپایی در تامین تسلیحات و ابزارهای جاسوسی به اغتشاشگران نقش موثری داشتند تحریم دارویی و غذایی و جاسوسی و خرابکاری در نیروگاههای هسته ای و مرگ دانشمندان ایرانی همگی با حمایت کشورهای تروریست پرور اروپایی صورت گرفته است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سپاه ما بهترین نیروی نظامی در جهان است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
بزرگ ترین کاری که سپاه تو این زمان باید انجام دهد سامان بخشیدن اقتصاد داغون مملکت است و.....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اگر چه سپاه در همه عرصه ها صادقانه خدمت کرده است اما نباید سپاه را در مواجهه با ویرانه های سایرین ویران کرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
درود برسردار رشید ودرود بر سپاهیان غیور ایران عزیز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
درود به ژنرال عزیزم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
آفرین
احسنت
توی دهانشون باید محکم زد
Iran (Islamic Republic of)
فریدون فر
۲۳:۰۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
سپاه ، جان و روح ماست و عطر زندگی مان، ایران با سپاه دو روح هستند در یک تن (ما) . با تمام قوا از دلیر مردان سپاه حمایت میکنیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
سپاه حافظ امنیت امروز جوانان ما ...قدرتان را میدانیم... خدا قوت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
سلام ،

تجهیزات فنی ،

پیمان اشراقی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
یعنی اینکه الآن دلار شده 45 هزار تومان و پراید تو دو هفته شد 300 میلیون یعنی از تحریم عبور کردیه ایم؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
پیش به سوی دلار ۶۰تومنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
میشه لطفاً یه نمونه از این تجربیات رو بگین مردم اطلاع داشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
حرفهات قشنگ بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
الله اکبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
الله اکبر و لا اله الا الله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
جنگ جنگ تا پیروزی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
سردار به والله ندارد. ندارد. اگر داشت ترامپ و بولتون را ترور میکردیم. ترامپ مقصر اصلی ماجراست که قسر در رفت.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۱:۴۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
فکری بحال دلار بکنین بجای این صحبت ها اقتصاد ضعیف شده
Turkey
ناشناس
۲۱:۴۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
اونی که زمین خورده مردم هستند. دلار چند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
درود به شرفت سردار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
این تجربه چه موقع اتفاق افتاده؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
اروپا مطمئن باشد که این بار ضربه تاریخی از ملت ایران خواهد خورد و ما تا پای جان از استقلال و تمامیت ارضی کشور و مهمتر از همه از آرمانهای انقلاب اسلامی حسین وار دفاع خواهیم کرد و به فضل الهی اروپا را سخت پشیمان خواهیم کرد .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
هر حرفی میزنید برعکسش میشه توجه کردین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
احسنت بر شما انتقام سخت از آمریکایی ها که گرفتی نوبتی هم باشه نوبت اروپایی هاست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
کدوم انتقام هنوز در حد سیلی هم بهش نخورده
Iran (Islamic Republic of)
همشهری
۲۰:۵۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
سردار عزیز فعلا بزگترین دشمنی که تمام ملت را زمین زده گرانی تورم بیکاری ومشکلات اقتصادی عموم مردم است که دارد مردم را نابود میکند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
غرب هم به همین دلخوش کرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
بخش بزرگی از بیکاری ناشی از خودمان است که با تشویق قاچاقچیان که با خرید اجناس قاچاق انجام می دهیم .
با نقشه های شومی که همراهان شیطان بزرگ انجام می دهند هدفشان همین ایجاد بیکاری و مشکلات اقتصادی و ایجاد انزجار و اعتراض مردمی نسبت به نظام برآمده از خواست مردم و قانون می باشد و تحریم سپاه نیز در همین راستا می باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
کاشکی تجربه بهبود اقتصاد و زدن دلار به زمین رو هم داشتند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
فقط حرف میزنیم. فعلن که اقتصادمون به فنا رفته. هر مشکلی رو هم که سر نخشو بگیری میرسی به مشکل اقتصادی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
ماشاءالله به ایران
آفرین سپاه پاسداران