لزوم توجه به بیمه محصولات کشاورزی برای جلوگیری از خسارات احتمالی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر لزوم توجه به بیمه محصولات کشاورزی برای جلوگیری از خسارات احتمالی در این استان تاکید کرد.

سید عماد شاهرخی در جلسه هم اندیشی بیمه محصولات کشاورزی لرستان، اظهار داشت: مراکز جهاد کشاورزی خرم آباد دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه نیروی انسانی هستند که باید از این عناصر فنی و علمی برای توسعه بخش کشاورزی استفاده بیشتری کرد.

وی در ادامه به عوامل مهم توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سه عامل در حوزه توسعه و پیشرفت کشاورزی تأثیرات مهم و بنیادینی دارد این عوامل علم، تولید و امنیت است که هر کدام ظرفیت‌های برای توسعه محسوب می‌شود و به کار بردن آن در امر توسعه می‌تواند شاهد توسعه متوازن در بخش کشاورزی باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، عنوان کرد: کل تولیدات بخش کشاورزی ۱۲۵ میلیون تن است در این الگوی کِشتی که پیش‌بینی شده، اگر به درستی اجرا شود تا سال زراعی ۱۴۰۴- ۱۴۰۵، تولید ما به ۱۵۰ میلیون تن می‌رسد یعنی ۲۱ درصد افزایش تولید.

شاهرخی، تصریح کرد: در راستای افزایش بهره وری و کیفیت در محصولات کشاورزی به این باور هستیم که کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یک حلقه علمی را ایجاد کنند تا بتوانند با برنامه مدون حرکت کنند و با اساتید و محققین ارتباط سازنده برقرار کنند.

وی به بیان اینکه بیمه کردن محصولات کشاورزی باعث کاهش ریسک خسارات در محصولات کشاورزی می‌شود، گفت: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها به همراه مراکز جهاد کشاورزی استان‌ها مسئله بیمه کردن محصولات کشاورزی را بسیار جدی بگیرند و در راستای آگاهی، ترغیب و تشویق کشاورزان تلاش کنند تا محصولات کشاورزی خود را بیمه کنند و خسارات احتمالی جلوگیری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: همه ما باید نهضت بیمه در استان را جدی بگیریم و همانند کشت‌های قراردادی و دیگر محصولات رتبه‌های خوبی در سطح کشوری کسب کنیم، گرچه تاکنون فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام شده، اما باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد تا شاهد کسب رتبه خوبی در این بیمه محصولات کشاورزی در کشور باشیم.

منبع: مهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: