مدیر کل بهزیستی استان کرمان بر لزوم ثبت و مدل سازی تجارب و راهکار‌های علمی مواجهه و مداخلات تخصصی در درمان اعتیاد تأکید کرد.

علیرضا وحید زاده با همراهی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان کرمان از تنها مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد «هم بهبود» بازدید کرد و گفت: از آنجا که مراکز تحت نظارت بهزیستی که به طور مستمر با طیف‌های مختلف جامعه هدف بهزیستی ارتباط مستقیم دارند لازم است تا با ثبت دقیق و مدون تجارب وراهکار‌های علمی مواجهه ومداخلات تخصصی خود با جامعه هدف، بستر مدل سازی و رشد راهکار‌های درست و اثر بخش ارزشمند خود را برای آیندگان و نسل‌های بعدی و فعالین در این حوزه‌ها فراهم کنند.
 
وی افزود: در این صورت و با گذر زمان شاهد تبلور و ظهور راهکار‌های موثر علمی و تجربی اثر بخش در ساماندهی اختلالات و مشکلات جامعه هدف و نهایتا ارائه خدمات ماندگار به کل جامعه خواهیم بود. 

 در ادامه این بازدید خسرو ملک شاهی معاون توسعه امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمان نیز با تاکید بر اثرات مثبت و قابل قبول خدمات این معاونت در حوزه پیشگیری ودرمان اعتیاد گفت: از آنجا که مقوله درمان اعتیاد بسیار پیچیده و نیازمند استفاده از ابزار‌ها و اهرم‌های بی شماری است، حضور و حمایت موثر خانواده‌ها در پروسه درمان بسیار مهم وقابل توجه خواهد بود؛ چرا که همکاری فرد بیمار در کنار همراهی درست و به هنگام خانواده در مانایی وتکمیل چرخه درمان این افراد نقشی غیر قابل انکار دارد. 

 وی افزود: تکمیل چرخه درمان به ماندگاری فرد بیمار در وضعیت پایدار کمکی شایانی خواهد کرد و نقش خانواده در این میان نقشی پر رنگ واثر بخش است؛ لذا بایستی خانواده‌های بیماران بهبود یافته با تشکیل انجمنی فعال و پویا زمینه موفقیت وماندگاری چرخه پیچیده درمان بیماران درگیر با معضل اعتیاد را فراهم کنند. 

مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد «هم بهبود» تنها مرکز از این نوع در استان کرمان است که با روش‌های علمی به درمان اعتیاد مبتلایان به این بیماری می‌پردازد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار