کد خبر: ۷۲۲۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۲۲۵۲۶۵

مدیرکل حفاظت مجیط زیست لرستان گفت: نوبت کاری ماموران یگان حفاظت در مناطق کوهستانی، ارتفاعات و زیستگاه‌های حساس استان با توجه به بارش برف و برودت هوا افزایش یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: نوبت کاری ماموران یگان حفاظت در مناطق کوهستانی، ارتفاعات و زیستگاه‌های حساس استان با توجه به بارش برف و برودت هوا افزایش یافت.

مهرداد فتحی بیرانوند روز دوشنبه ضمن هشدار به متخلفان زیست محیطی که قصد سوء استفاده از سرما و بارش برف زمستانی برای شکار جانوران را دارند گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اقدام به افزایش نوبت کاری ماموران یگان حفاظت در مناطق کوهستانی و زیست گاه‌های استان نموده تا علاوه بر حفاظت از گونه‌های جانوری از بروز هرگونه تخلف زیست محیطی جلوگیری کنند.

او افزود:با توجه به بارش شدید برف و برودت هوا در مناطق کوهستانی و پیشگیری از هرگونه مشکل برای حیات وحش جهت تامین منابع غذایی، توزیع علوفه و دانه در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و سایر نقاطی که امکان حضور گونه‌های جانوری وجود دارد، توسط محیط بانان استان صورت گرفت.

او با بیان اینکه علوفه دهی به حیات وحش در فصل زمستان به دلیل برف و کولاک انجام می‌شود اظهار داشت: جهت توزیع علوفه در زیستگاه‌های حیات وحش، تشکل‌های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست، محیط بانان را همراهی کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از مردم استان تقاضا کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوی در صورت نزدیک شدن پرندگان و پستانداران به کنار جاده‌ها یا مناطق مسکونی حاشیه شهر‌ها به خصوص اماکن روستایی نسبت به حمایت از این حیوانات اهتمام داشته و ضمن خودداری از آزار یا کشتن آنها، با سامانه ۱۵۴۰ ارتباط برقرار نموده و ماموران محیط زیست را از ورود جانواران به محل سکونت خود آگاه کنند.

فتحی افزود: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و برودت هوا در اغلب نقاط استان، امکان نزدیک شدن گونه‌های جانوری وحشی به مناطق مسکونی در اطراف روستا‌ها و حتی بافت‌های شهری وجود دارد.

او از تمامی شهروندان و علاقمندان محیط زیست، تقاضا کرد: در صورت مشاهده این موضوع، ضمن اطلاع به ماموران یا مراجعه به نزدیک‌ترین پاسگاه محیط زیست، نهایت همکاری را برای جلوگیری از آسیب به این گونه‌های جانوری ارزشمند به عمل آورند.
فتحی بیرانوند ادامه داد: با توجه به بارش زیاد برف در ارتفاعات و زیستگاه‌های جانوری از خیرین، دوست‌داران محیط زیست و ساکنین روستا‌های اطراف مناطق در خواست داریم اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان را در تامین علوفه مورد نیاز حیات وحش علف خوار و توزیع آن در زیستگاه‌های حیات وحش یاری نمایند و جهت هماهنگی با سامانه شبانه روزی۱۵۴۰ تماس بگیرند

او  عنوان کرد: بدیهی است ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان نیز همانند سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را برای کمک رسانی و امداد به حیات وحش استان را انجام خواهند داد.

۱۱۲ مامور یگان حفاظت محیط زیست در لرستان انجام وظیفه می‌کنند که ۹۵ نفر از این تعداد محیط بان هستند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر