کد خبر: ۷۲۲۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
کد خبر : ۷۲۲۷۹۷۴

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب ساماندهی رودخانه‌های استان تا کنون به این شرکت تخصیص داده نشده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رضا میرزایی مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب ساماندهی رودخانه‌های استان تا کنون به این شرکت تخصیص داده نشده است.

رضا میرزایی اظهار داشت: در سفر نوبخت به لرستان و بازدید ایشان از مناطق سیل‌زده حوزه کشکان، مقرر شد مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان جهت ساماندهی رودخانه‌ها به شرکت آب منطقه‌ای لرستان اختصاص یابد که به رغم پیگیری مستمر و نزدیکی به پایان سال این اعتبار هنوز ابلاغ نشده است.

او  افزود: سیل فروردین ماه سالجاری موجب تغییر مسیر ۳۲ نقطه در رودخانه کشکان شد و به جاده آسفالته خرم آباد- پلدختر آسیب جدی وارد کرد.

او  تصریح کرد: در برخی مقاطع، سیل زیرساخت جاده را به طور کامل از بین برده و موجب قطع آن شده که در این نقاط بایستی مسیر جریان آب رودخانه اصلاح تا امکان بازسازی جاده فراهم شود.

او  افزود: در چهار نقطه از این جاده به طول حدود پنج کیلومتر به لحاظ شرایط توپوگرافی منطقه و هندسه رودخانه، امکان ساماندهی و اصلاح این مسیر وجود ندارد و بایستی مسیر جاده را تغییر داد.

میرزایی بیان کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان از محل اعتبارات سیل، عملیات اجرایی اصلاح مسیر رودخانه کشکان را در چهار نقطه اضطراری و اولویت دار چم حسین، افرینه، جلگه و اردوگاه ملاوی آغاز کرده که به طور میانگین تاکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

او اظهار کرد: مطالعه، طراحی و تهیه اسناد مناقصه ۲۵ نقطه‌ای که رودخانه تغییر مسیر داده همچنین روستا‌های آسیب دیده نیز تحویل مهندسین مشاور شده تا در صورت تامین و ابلاغ اعتبار، با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن‌ها شروع شود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر