کد خبر: ۷۵۷۱۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
کد خبر : ۷۵۷۱۳۴۶

واردات خودرو؛ بحث درِگوشی مجلس و دولت!/وزیر صمت به دنبال واردات در سال جهش تولید!؟

خبرهایی از تشکیل جلسات محرمانه برای یافتن راه حلی جهت واردات خودرو توسط صمتی ها به گوش می رسد.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،   سال ۹۷ بود که بدنبال خروج آمریکا از برجام، ایران تحریم شد و پس از آن کشور ارز کافی برای واردات نداشت. پس از آن به دلیل کمبود ارز، واردات خودرو ممنوع شد و از آن سال تاکنون خودرویی وارد کشور نشده است.

 حالا چند وقتی است که صحبت آزاد سازی واردات خودرو مطرح شده و مدتی پیش با همکاری گمرکات کشور تعدادی خودرو که در گمرک مانده بود، ترخیص شد و آنطور که مشخص است وزیر جدید صمت با آزاد سازی واردات خودرو موافق است و این در شرایطی است که کشور ارز کافی برای خرید اقلام اساسی ندارد  چه برسد که تامین کالای غیر ضروری! حالا در این بین انجمن تخصصی واردکنندگان خودرو برای واردات این جنس اصرار می ورزند و شاید به نوعی به دنبال اعمال قدرت نیز هستند.

دست و پا زدن برای بررسی موضوع واردات در کمیته خودرو

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فعالیت مثبت وزیر صمت جدید، گفت: آقای رزم حسینی نگاه بسیار دقیقی دارد و بسیار مناسب فعالیت می‌کند. اکنون دستور داده که مشکلات واردات خودرو در کمیته خودرو بررسی شود که خود این تصمیم نشان دهنده این است که دیگر با جنجال قرار نیست کار انجام شود و کار‌ها بهتر از گذشته پیش خواهد رفت.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بیان کرد: نگاه وزیر جدید صمت این است که خودرو انحصاری است و قصد دارد واردات خودرو را آزاد کند که نگاه کاملا منطقی دارد.

/// چوب لای چرخ تولید با آزادسازی واردات خودرو/


بیشتر بخوانید


در زمان‌های گذشته که واردات خودرو آزاد بود و تجار به راحتی خودرو وارد می‌کردند، خودروسازان کشور دچار ضعف بودند و از این رو تولیدات داخلی به شدت ضعیف بود و تنوع محصولات هم نداشتیم. به گفته کارشناسان صنعت خودرو اگر بناست واردات خودرو آزاد شود، باید اقداماتی صورت گیرد که اول از همه باید ارز مورد نیاز را تامین کرد که در شرایط کنونی این کار امکان پذیر نیست. 

اثرات منفی آزادسازی واردات خودرو بر خودروسازان 

علی قاسمیان کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد موضوع واردات خودرو گفت: اصولا یکی از موضوعاتی که آحاد جامعه بر روی آن اتفاق نظر دارند داشتن یک خودروی با کیفیت و در عین حال شیک و زیبا و همچنین برخورداری از حق انتخاب و تنوع بالا حین خرید خودرو است. یکی از ابزار‌هایی که می تواند در تحقق این هدف اثرگذار باشد اتصال به بازار‌های خودروی جهانی و تولید کنندگان متنوع با رویکرد‌ها و دیدگاه‌های مختلف در توسعه خودرو است.

او ادامه داد: بالطبع ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ بنابراین در حالت معمولی یعنی در صورتیکه شرایط کشور ما نیز به مانند دیگر کشور‌های دنیا باشد، واردات خودرو به کشور ما نیز می تواند مثبت و مفید باشد. اما نکته آنجا است که به خصوص در سال‌های اخیر، شرایط کشور ما با دیگر نقاط دنیا متفاوت است؛ بنابراین اگر واردات خودرو به کشور ما تحت شرایطی که به برخی از آن‌ها در ادامه اشاره می گردد صورت نگیرد نه تنها مفید نخواهد بود که آسیب‌های جبران ناپذیری را ممکن است موجب شود.

این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: در ابتدا باید توجه داشت در صورتی که قرار است واردات خودرو صورت بگیرد، این کار باید طی یک برنامه ریزی طولانی مدت و اطلاع قبلی خودروساز صورت بگیرد. بدین معنی که به عنوان مثال یک مدت ده ساله به خودروساز بدهیم و او را مطلع کنیم که ده سال دیگر واردات خودرو به کشور تحت یک برنامه مشخص صورت خواهد گرفت.

قاسمیان ادامه داد: در اینجا خودروساز باید مطلع باشد که قرار است با چه کلاس خودرویی رقابت کند؟ آیا خودرو‌های دست دوم نیز شامل واردات می شوند یا فقط خودرو‌های نو قرار است وارد شود؟ یا مثلا وضعیت گمرکی چه خواهد بود؟ آیا قرار است مالیات گمرکی صفر شود یا  صرفا درصد آن کم شود؟ اگر قرار است کم شود چند درصد قرار است کم شود؟ یا بعنوان مثال قرار است با چه شیبی طی چند سال بعد به صفر درصد برسد. به هر حال وضع مالیات گمرکی در همه جای دنیا یک راهکار پذیرفته شده برای رونق تولید داخل و اشتغالزایی است.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: موضوع دیگری که باید مد نظر قرار گیرد این است که اگر دولت می خواهد واردات خودرو از یک کشور خارجی را آزاد کند، آیا این توانمندی را نیز دارد که ارتباط خودروساز را با قطعه سازان، موسسات آزمون و مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی همان کشور آزاد کند؟ اینکه ما به خودروساز مهلت بدهیم که طی یک بازه چندساله کارشناسی شده، خود را به سطح کیفی یک سری خودرو‌های هدف وارداتی برساند در صورتی منصفانه خواهد بود که طی این چند سال شرایط و زیرساخت‌هایی را فراهم کنیم که خودروساز بتواند ب راحتی، بدون فوت زمان و پرداخت هزینه‌های چندبرابری و مشکلات ناشی از تحریم، برخی از نیاز‌های خود که در داخل کشور امکان تامین آن وجود ندارد را با شرکت‌ها و موسسات مرتبط درجه یک خارجی مرتفع کند.

چوب لای چرخ تولید با آزادسازی واردات خودرو/ آزادسازی که تولید داخل را منتفی می‌کند

او افزود: در غیر اینصورت، برقراری یک ارتباط یک طرفه از خارج به داخل بدون امکان ارتباطات ضروری از داخل به خارج و دسترسی به زنجیره تأمین جهانی، جنگ نابرابری است که منجر به نابودی تولید داخل، بیکار شدن خیل کارشناسان و کارگران شاغل در صنعت خودروسازی و شکست صنعت خودروسازی به عنوان یکی از قوی‌ترین لوکوموتیو‌های صنعت کشور خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: نکته دیگر این است که حالا اگر فرض کنیم زمان، تسهیلات و دسترسی‌های لازم به خودروساز داده شد و خودروساز تحرک لازم را برای حضور در عرصه رقابت جهانی از خود نشان نداد. خوب طبیعی است که حق برخورداری از یک خودروی با کیفیت و جذاب و تنوع بالا در انتخاب محصول را نباید از مشتری داخلی سلب کرد و بایستی رویای داشتن یک خودروی بعضاً معمولی خارجی برای مردم را به واقعیت تبدیل کرد.

او ادامه داد: اما در این حالت حاکمیتی که می خواهد واردات را آزاد کند باید طی همان مدتی که به خودروساز فرصت تغییر داده بود و فرضاً نتیجه‌ای نگرفت، برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده و زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده باشد تا از این حجم عظیم سرمایه و ماشین آلات که در زنجیره تامین و تولید خودرو وجود دارد از یک سو و حجم کم نظیر نیروی کاری که در این صنعت شاغل هستند و ارتزاق می کنند، به خصوص مدیران، کارشناسان و کارگران متخصص و دلسوز، به بهترین نحو در یک مسیر تولیدی دیگر استفاده کند تا از این رهگذر آسیبی به وضعیت اشتغال و تولید داخل وارد نیاید.

/// چوب لای چرخ تولید با آزادسازی واردات خودرو/

واردات خودرو مساوی است با افزایش نرخ ارز

میلاد بیگی کارشناس صنعت خودرو  در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در آزاد سازی واردات خودرو نکته‌ای که وجود دارد و آن این است که در شرایط فعلی کشور بحث ارز بسیار پررنگ است، یعنی با شرایطی مواجه هستیم که فروش نفت کم شده است و فشار و تقاضا برای ارز بالا رفته و از این ناحیه افزایش قیمت ارز داریم.

این کارشناس صنعت خودرو تشریح کرد: وقتی تقاضا برای خودرو وارداتی افزایش یابد، در واقع ارز بیشتری از کشور خارج شد و نیاز به ارز بیشتری داریم و این موضوع موجب می‌شود قیمت ارز افزایش یابد و به دنبال این افزایش، قیمت تمام محصولات افزایش خواهد یافت.

بیگی با بیان اینکه یکی از علت‌هایی که ممنوعیت واردات داریم، مسئله کمبود ارز است، گفت: اگر امکان شناسایی دقیق وجود داشته باشد، می‌توان به ارز حاصل از صادرات خودرو فکر کرد، یعنی باید اجازه دهیم که خودروسازان اگر خودرویی صادر کردند، با ارز حاصل از صادرات، امکان واردات داشته باشند.

او بیان کرد: واردات باید در سطح مناسبی صورت گیرد تا به کمک آن به توسعه صنعت خودرو رسید. برنامه واردات مناسب این است که اگر مشکل ارزی نداشته باشیم، با همین تعرفه ۱۰۰ درصدی، برنامه جامع داشته باشیم که تا ۱۰ سال تعرفه ۱۰۰ درصدی داشته باشیم و از سال یازدهم تعرفه‌ها به صورت پلکانی کاهش پیدا کند، تا اینکه تعرفه به ۲۰ درصد برسد.

آزادسازی سنگی در برابر تولید داخل

حال از طرفی قطعه سازان نیز این آزادسازی را سنگی در برابر تولید داخل می دانند و منتقد هستند اگر ارزی که قرار است در واردات صرف شود به فعالان صنعت خودرو داده شود، آن‌ها توان سیراب کردن بازار داخل را خواهند داشت.

به گفته مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ایران، قطعه‌سازان با واردات خودرو مخالفتی ندارند، اما در شرایطی که تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو در یک سال، در مجموع ۲ میلیارد دلار ارز لازم دارد که همین رقم هم تامین نمی‌شود، چگونه می‌توانند ارز واردات خودرو را تامین کنند؟

/// چوب لای چرخ تولید با آزادسازی واردات خودرو/

او گفت: قطعه‌سازان با واردات خودرو مخالفتی ندارند چراکه در صورت آزاد شدن واردات، می‌توانند در تامین قطعه و لوازم یدکی و خدمات پس از فروش آن خودرو‌ها مشارکت داشته باشند که این موضوع باعث رشد سطح قطعه‌سازی کشور می‌شود.

بازار خودرو‌های وارداتی حدود دو سال گذشته با تغییرات پی در پی سیاست‌ها روبرو بود؛ بسته شدن ۶ ماهه سامانه ثبت سفارش، افزایش تعرفه‌های گمرکی آن، تغییر نرخ ارز و یکسان سازی آن، سبب شده تا در این بازار جهش قیمت‌ها را مشاهده کنیم.

بازار خودرو‌های وارداتی دست دوم نیز از این تغییرات بی تاثیر نبود و بی آنکه رونقی در آن ایجاد شده باشد، دچار حباب قیمتی شده و هر کس در آن قیمتی را اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۸۲
در انتظار بررسی: ۱
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
آقای رزم حسینی عزیز به داد مردم بیچاره برسید الله وکیلی واردات خودروها را آزاد کنید تا این مردم بیچاره یه نفس راحتی بکشند و بتوانند یه خودروی خوب سوار شوند خودرو سازها پدر ما را در اوردنددعا گویتان هستیم
بیژن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حمایت واردات آزاد مردم آرزو ماشینهایی که در فیلمهای خارجی می بینیم را به گور نبریم هر کس موافقه بنویسه حمایت واردات آزاد به امید آفریدگار آسمان و زمین هم چی درس میشه یا حق.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
نقشه جدید برای ثبت سفارش وگیرانداختن پول مردم توی گمرک این نقشه خودخودروسازهاست
محسن مغان گرمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سلام.واردات خودروهای باکیفیت،تکنولوژی خوب و ارزان قیمت بدون تعرفه گمرکی و یا با کمترین هزینه باید هرچه سریعتر باز شود و با نظارت مجلس و وزارت صنعت به افراد فاقد خودرو و پلاک فروخته شود،مردم نباید از تکنولوژی روز خودرو محروم شوند،واردات خودرو نوعی کمک به خودروسازان هست تا بدانند عصر تکنولوژی هست نه عصر تولید خودروهای بی کیفیت و تکنولوژی مربوط به سه سال پیش و با قیمت بیست برابر گران قالب مردم کردند،قیمت خودروهای داخلی باید به یک بیستم کاهش یابد.باتشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خودروسازی که خون مردمش را می‌ خورد همون بهتر که برشکست بشه
درضمن شما هم نمی خواهد از این زالو ها حمایت کنید وبگید این بر خلاف جهش تولیده! والا هفت ماه از این سال گذشت وبرخلاف جهش تولید سال جهش قیمت شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ورشکسته شدن صنعت خودروسازی خواست مردم است که باید به آن عمل شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
برا آقا زاده هاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خیلی خسته ایم...
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
صنعتی که خون 80 میلیون نفرو تو شیشه کرده باید نابود کرد
صنعت باید در خدمت ملت باشه نه ملت در خدمت صنعت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
همین الانش ماشین های خارجی رو جای دلار ۲۵ تومنی
با دلار ۵۰ تومنی حساب میکنن
کسی نخواست با ارز دولتی وارد کنن
همون با ۲۵ تومنی وارد کنن همونقدرم پول بگیرن
نه که هزارجور پول بیت رهبری و شماره گذاری و ... بگیرن ازش که جای ۲۰۰ میلیون بشه ۲ میلیارد !
ناشناس
|
Japan
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
عین حمایت از تولید این کار
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
افزایش تولید و خود کفایی 42 ساله که داره
بهروز
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اولاً به آن شدت هم خودروهای جدید ایرانی از استاندارد روز دنیا عقب نیستند و دوماً تلفات جاده ای فقط علت آن اتوموبیل نیست. احتیاج مبرمی به واردات اتوموبیل لوکس خارجی فعلاً نیست کالاهای اساسی دیگری مقدم اند.
سعید سعیدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اینا خودشون می‌دونن اگه واردات آزاد بشه دیگه هیچکس به پراید و تیبا و فرغون پلاس نگاه نمیکنه
پس واردات آزاد نخواهد شد
دلخوش نباشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کی این مقاله ی زشت رو نوشته؟!!!
نماینده ی کدوم مافیای لگن ساز بوده؟!!!
از سایت شما بعیده که صدای 80 ملیون رو نادیده بگیرید و بزارید مافیای خودرو مقاله بزنه براتون!!!
نکنید این کار را رو
نکنید این کار را رو ...
خدا رو بنده باشید ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وقتی خودروساز داخلی توان وقابلیت وقدرت پاسخگویی به نیاز جامعه راندارد باید با واردات خودرو تا حدودی بار سنگین وارد شده به خودرو ساز داخلی را کاهش داد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
نکنه میخوای پراید سوار بشیم( البته اگه بشه خرید)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
واردت ازاد باید شود
اگر مافیایی خودرو ساز بزارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
مشکل ما اونه که مصرف کننده نقش خیار تو این مملک بازی میکنه برعکس دنیا.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
واردات باید آزاد شود که هر کسی بتواند خودرو که دوست دارد وارد کند اگر در انحصار یک عدده خاص باشد فرقی به حال مردم نمی کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
الان هیجان بازار حدود ۴میلیون نفر هست چرا که هر بار ایران خودرو ۴میلیون نفر ثبت نامی داره. کافی فقط یک بار فقط یک بار ۴میلیون دستگاه خودرو دست دوم و یا صفر اکنومی و به قول معروف اقتصادی وارد بازار بشه با قیمت مناسب وقتی که هیجان فروکش کرد بعد یک تصمیم عاقلانه گرفته بشه که ایا هنوز باید به این دو خودرو ساز اعتماد کرد یا باید در ش رو گل گرفت. البته نظر من به دومی نزدیک تر هست
محقق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
با سلام.ماشاءالله تمام ملت ايران داراي فهم و ادراك بالاي مي باشند.تمام علما و فقها به اين نتيجه رسيده اند كه انحصار از هر نوعش مخرب و فسادزا مي باشد.پس چرا با انحصار خودرو برخورد نمي شود؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بهترين تصميم براي جهش توليد ايجاد فضاي رقابتي است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خدا کنه واردات آزاد بشه تا خودرو(لگن)سازان داخلی به خودشون بیان فقط مردم رو سر کیسه نکنن
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودرو سازی و خودروسازها جهش تولید حالیشون نیست باید کلا خودروسازی داخلی نابود بشه و از نو پایه هاش بنا بشه. خودروسازها مافیان و مافیاها جهش تولید نمیفهمن
کارمند ساده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
امری کاملا طبیعی است و بهتر است که ماشین های ارزان قیمت مثل ژیان شماره 1 و فولکس های ارزان و فیات های ارزان تر از قیمت پراید وارد شود و بعد ببینیم مردم لذتش را می برند یا نه ...
به
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آنهایی که از واردات حمایت میکنند. این یعنی ضربه زدن به دشمن با کمک گرفتن از دشمنی بدتر، واردات در دست همان مافیایی است که خودروساز را خفه و فلج نگاه داشته.
پاسخ ها
راستگو
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
احتمالا تو و امثال تو طرفدار مافیای خودرویید و خائن به ملت!
قطعا تو و امثال دم کلفت تو، ایرانی نیستید!
دوره ی استدلال های پوپولیستی امثال تو گذشته و مردم متفکر، فهیم و دانا هستند.
دشمن ملت و دین خدا شمایید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خدا کنه این اتفاق بیفته
جلیل الرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
باجان مردم بازی کردن جهش تولید نیست متاسفانه عده از این شعار سوئ استفاده کردن مثل خودرو ساز ها
جلیل الرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
باجان مردم بازی کردن جهش تولید نیست متاسفانه عده از این شعار سوئ استفاده کردن مثل خودرو ساز ها
علي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
به نظرم براي كنترل قيمت ضروريه سه ساله دلال با خودرو ساز براي بالا بردن قيمت خودرو دارن مسابقه ميدن تا حالا هم دلال برنده شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دوست عزیز دلال همون خودرو سازه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودرو ساز ها با ده هزار کارگر. رسما کل مردم ایران به گروگان گرفتن .و فکر میکنن هر خودروی بی کیفیتی که تولید کنن و با هر قیمتی .مردم باید بخرن .و کارخانه های خودروسازی شده ملک شخصی خیلی از ما بهتران .هرکدوم چند فامیل وابسته اونجا کار میکنن .
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
به نظر من باید از واردات خودرو جلوگیری نکنن هرچند توی سال جهش تولید هستیم ولی این جهش تنها به حرف رهبری ختم شد و چیزی در این باره توسط دولت عملی نشد با ازاد گذاشتن واردات خودرو هم باعث میشه قیمت های داخلی بیاد پایین هم باعث تکون خوردن صنعت خودرو میشه که سالهاست به خواب رفته تازشم کلی به زیبایی شهرهامون کمک میکنه به هر حال هرچند وارداتش خیلی خوب نیس ولی باعث میشه در دراز مدت صنعت خودرویی کشور رشد خوبی داشته باشه
پاسخ ها
راستگو
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
درود بر شما
کاملا درسته و موافقم.
محمد.ن.ک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
جهش اگه می خواست اتفاق بیفته تو این 50 سال در (حیفه بگیم صنعت) اتفاق میفتاد.
شرکت ولوو یه خودروش 1 نفر آدم کشته تموم خودروهاش را از سراسر جهان فراخوان زده که چرا 1 (یک)کشته داده.
کدوم مسئول و کارشناس و طراح ایرانی به فکر بالا بردن امنیت و بعد امکانات رفاهی خودروهاش هست؟
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آزاد سازی واردات خودرو چیه عزیز من ؟؟؟؟ اینا اگه واردات رو هم آزاد کنن اینقدر مالیات و عوارض گمرکی و عواض .... میبندن روش که قیمتش چندین برابر پای مردم تموم بشه .
پاسخ ها
مهناز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
الهی خداوند حمیم جهنم و درخت زقوم را در اخرت نصیب خودروساز داخلی کند که خودرو تازه تحویلیشون از خودرو 8 سال کرده بدتر و بی کفیت تر است اما قیمت 10 برابر شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اونوقت باید تاوون پس بدن
کمیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آزادسازی واردات خوبه ، به شرطی که اجازه واردات دست دوم تا مدلهای ۲۰۱۰ برندهای خوب مثل تویوتا و لکسوس و ... رو بدهند . اونوقت ببینید با نصف قیمت پراید میشه چه خودروهای لاکچری سوار شد که هم از لحاظ ایمنی هم استهلاک و هم مصرف سوخت و راحتی دنیایی با محصولات داخلی تفاوت دارند . البته اینها فقط یک افسانه پردازی است که هیچگاه محقق نخواهد شد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اگه مجلس انقلابیه و وامدار نیست دقیقا باید همین کار رو بکنه البته از مدل 2000 به بالا.
چون این ماشین خارجیا یه عمر جواب میده بر عکس لگن های داخل!

یا حق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دیگه چند تا از مظلومین نزدیک دولتیها قصد دارن یه کار شرافتمند داشنه باشند.این بار رفتند تو کار واردات خودرو البته فقط برای کمک به مردم و رضای خدا وگر نه همه می دونند که این کار چنان سودی نداره
Amir
|
United States of America
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وارد نکردن خودرو به مردم ضرر میزنه و سودش تو جیب خودروسازهای داخلی میره
Amir
|
United States of America
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وارد نکردن خودرو به مردم ضرر میزنه و سودش تو جیب خودروسازهای داخلی میره
پاسخ ها
به
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
این یعنی مبارزه با دشمن با کمک گرفتن از دشمنی بدتر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تازه میخواین ۱۰ سال فرصت بدین اینا تو این چند ده سال چه غلطی کردن که از این به بعد کنن همون خودرو های اونوقتو دارن میزنن واردات ازاد کنید تعرفه صفر .جلوی تولید ماشین های بی کیفیت اینارو بگیرید کارخانه هاشون رو هم بفروشین
پاسخ ها
حسنک دبیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اینکه نشد راه حل عزیز برادر !!!
وضعیت فعلی مملکت هم حاصل اتخاذ چنین تصمیمات نسنجیده و آنی است که هر کس در راستای منافع فردی یا صنفی خودش گرفته و میگیره.
نگاهها باید کمی جامع تر و منطقی تر باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دله سازا باید تعطیل شن و السلوم ختم کلوم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
امیدوارم واردات خودرو آزاد بشه و از شر این دو تا فرغون سازی مال مردم خور خلاص شیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
باسپاس از سایت باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا موضوع واردات خودرو که تز بسیار خوب ولی دیرهنگامه به همه پرسی مردمی گذاشته شود.
گفتمان سازی شود.
هر چند به نظر بنده این مطالبه و خواست جدی یک ملت 80 ملیونیه.
هر چند که تو این کشور نطر مردم کشکه و تنها نظر اندک خواصی نظره!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
با نرخ آزاد اجازه واردات بدهند
و با نرخ آزاد و سد های اداری حداقل هم اجازه تولید به همه بدهند
همانند چین
قیمت و کیفیت رقابتی می شود
شفافیت در معاملات باشد
دولت نظارت کند و مالیات معقول بگیرد اولویت مردم داخلی باشد
سخت است ولی ببینید درست میشود یا نه
محمد.ن.ک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آقای نویسنده به نمایندگی کی و یک طرفه از خودرو سازان داخلی حمایت می کنی؟؟؟
چرا واردات نباشه؟
چرا رقابت نباشه تا دو دیو خودرو ساز کشور کمی ابتکار و خلاقیت هم به خرج دهند و دست به تولید محصولات مشابه و مطمئن خارجی بزنند؟
چرا مردم مجبور باشند حتما باید ارابه ی مرگ سوار شوند؟
کدوم کشور دنیا قوانین ممنوعیت واردات خودرو را اعمال می کند با اینکه سالانه خودرو سازاش سالانه 30/000 نفر رو به کام مرگ می فرستند؟
چرا خودرو وارد نشه تا مردم حق انتخاب داشته باشند؟
نزدیک 50 سال شایدم بیشتر هست که ایران خودرو و سایپا تو کشور با پژو و پراید جولان می دهندچرا؟چون همیشه حمایت شدند.
به چه قیمتی؟به قیمت جان مردم
بخدا نظر سنجی کنند بالای 90 درصد مردم رای به نفع واردات خودرو می دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
درود بر شرفت ...
فقط رفراندم مردمی شفاف و بس.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
با سلام اگر واردات خودرو نباشد باید پراید را ۵۰۰میلیون بخری درصورتی که با ۲۰۰م میشه یه خودرویی ۱۰۰درصد بهتر از پراید سوارشد
نرگس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کاش واردات صورت بگیره ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودروهای خارجی مثل تویوتا اگر خودرو آزاد بشه از این خودروهای ایرانی کمتر دست مصرف کننده می رسد. هر کی از این خودروسازهای حمایت کنه یعنی داره از منفعت می بره. مثلاً تویوتا کرولا ژاپن که مصرفش از بهترین خودرو داخلی کمتر اگر آزاد بشه حدود ۳۵۰ میلیون در میاد با دلار آزاد. کسی نگفته خودرو رو با ارز ترجیحی یا نیمایی وارد کنن که سنگ تخصیص ارز به کالای لوکس را به سینه می زنند. خیلی ها هستن که درامدشون از ایران نیست و اصلا از ارز ایران هم نمی خوان استفاده ولی برای اونا هم ممنوع هست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وزیر صمت به دنبال واردات در سال جهش تولید!!؟ اشکال واردات چیه؟؟ اون وقتی که خودروساز خون مردم رو توی شیشه میکنه هر سه ماه و افزایش قیمت میده کجایین؟ کی گفته تولید به هر قیمتی باشه و هر جوری شده از جیب مردم پول رو بکشن بیرون اونم به قیمت نجومی!!!؟؟؟ دست وزیر صمت درد نکنه که میخواد واردات رو آزاد کنه و انحصار رو از دست کارخونه های خودروساز (لگن ساز) ایران خارج کنه. قیمت خودرو توی کارخونه هنوز هم بالاست و این افزایش 3 ماهه توسط کارخونه ها باعث افزایش قیمت در بازار شده بود
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
ههههه ارز کافی برای واردات نداشت. خدا شفا بده ملتی که دنبال وارداته
من
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
با گزارش تان مخالفم
الان خیلی وقته که واردات خودرو بسته شده
ایا خودرو ارزان شده
ایا با کیفیت تر شده
ایا کسی می تواند خوردو مورد نظر خود را ثبت نام کند
ابراهیم شعبانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودرو رو آزاد کنن بابا این خودرو سازها پدر مارو در آوردند. من تیرماه تو طرح پیش خرید کوییک اس ثبت نام کردم اسمم در اومد اون موقع فیمت 80 میلیون تومان بود 40میلون پیش پرداختش بود بعد از شش ماه الان دعوتنامه اومده برام باید 89 میلیون بدم قیمتش شده 130 تومان تازه کوییک اس هم نمیخوان تحویل بدن گفتن کوییک معمولی تحویل میدیم زنگ زدم نمایندگی میگم اگه این قدر پول داشتم که میرفتم پژو پارس ثبت نام میکردم با این قیمت تحویلی تازه کوییک اس هم نیست میخوای معمولی بدین میگه همینه که هست نمیخوای انصراف بده مشتری زیاده. به خودم فحش دادم که چرا ثبت نام کردم از اون طرفم مجبور بودم ماشین میخواستم. خدا باعث و بانی شو لعنت کنه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کدوم جهش کدوم تولید یه روز کره پیدا نمیشه یه روز‌ نان یه روز گوشت یه روز روغن یه روز‌مرغ یه روز‌گوجه یه روز خیار یه روز‌.....ادامه دارد نیاز به گفتن نیست اقتصاد ما از بیخ و بن مشکل دارد خودرو که جای خود دارد دیدین وقتی قیمت خودرو نجومی شده بود خودروسازان چه جوری پشت ملت رو خالی کردن میگفتن قطعه نیست به نظرم نه تنها باید واردات خودرو آزاد بشه بلکه تعرفه رو هم کم کنن و ماشینای دست دو بیارن تا ببینیم کی میره پراید ۳۰ سال پیش رو بخره
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
با واردات خودرو مشکلی حل نمیشود چون فساد در ارگانهای دولتی و خودروسازان به حدی زیاد و قدرتمند هست که این واردات رو به نفع خود تمام میکنند.
ودرضمن تهیه مایحتاج مردم مهمتر از خودرو هست.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودروسازان که مانند نوزاد عقب افتاده هستند ۳ساله واردات خودرو ممنوعه خوب خوب چریدی دیگه رودل میکنید بستونه .شما نگران کمبودارز نباشید نگران کمدهایی باشید که به اسم خودروبه مردم با۱۰برابرقیمت میندازید.
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تنها واردات است که می تواند قیمتهای نجومی داخل را کنترل کند وبا ایجاد رقابت کیفیت تولیدات داخل را بالاببرد ومافیای خودرو را زمین گیر کند..این مسئله را به رفراندوم بگذارید 99 % مردم با واردات خودرو موافقند.حداقل نظر سنجی کنید تا با نظر مردم آشنا شوید.هرحرکتی که مردم را از شر خودروسازها نجات دهد یک قدم به جلو است. اگر مردم برایتان اصل هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
باسلام
مدیر محترم سایت
صدای مردم رو می شنوی فقط و فقط همه پرسی.
لطفا از رسانه ملی هم پیگیری نمایید.
بهروز
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
در کشور ما واردات و صادرات و معادن و ارز دولتی در دست مافیاست و ثروت کلانی از آن عاید میشود، کسر بسیار ناچیزی از این ثروت، خودروساز داخلی که هیچ بلکه تمام تولید کنندگان داخل را به اوج می رساند. این دلائل بی معنی و استدلال هایی که وارد کنندگان می آورند برای منفعت خودشان است. واردات هر جنس لوکسی به کشور ضرر میزند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
باید از چه چیز خودروساز حمایت بشه ؟ کسی هست که بر اثر تصادف با لگن های سایپا و ایران خودرو عزیزیشو از دست نداده باشه؟ کسی هست که از داشتن ماشین ایرانی احساس رضایت داشته باشه؟ کسی پیدا میشه بگه چرا این همه کلاهبردای از جون و مال مردم جرم به حساب نمیاد؟ مگه خودروسازان ما کم فرصت داشتن ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
یادمه از سال 1377 یعنی 20 سال پیش میگفتن باید به خودروسازان فرصت بدیم تا زیرساخت هاشون فراهم شه.
الان دیگه ما پیر شدیم و اونا هیچ کاری نکردن و ما داغ یه ماشین درست و درمون موند تو دلمون.
الهی بسوزه زیرساخت هاتون و حامیان بی درد ..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سال حمایت از تولیدات خارجی مبارک باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
متاسفم
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
قیمت بازار داره میرسه به کارخانه چرا قیمت کارخانه رو کاهش نمیدی جناب وزیر
پاسخ ها
مهناز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
الهی خداوند حمیم جهنم و درخت زقوم را در اخرت نصیب خودروساز داخلی کند که خودرو تازه تحویلیش از خودرو 8 سال کرده بدتر و بی کفیت تر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
میدونید چقدر هموطن به قتل رسیدن با پراید؟ یا اصلا چقدر خانواده بی سرپرست شده؟
به چه قیمتی؟
الان اطلاع دارید شرکت های ایران خودرو و سایپا با این همه فروش ضرر ده هستن؟ این یعنی چی؟ معنی غیر از خیانت و دزدی میده؟
#حق_الناس
مهرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
نظر کارشناسان فقط به دنبال منافع خودشون هست چون مافیای انحصار خودرو میخواند هیچ خودروی وارد نشد و خودروهای داخلی با هر قیمتی فروش برسه نکنه اینکه حتی واردات خودرو هم در دست یک عده خاص هست الان وزیر صنعت میخواهد کاری انجام بدهد ولی متاسفانه نمیزارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کو تولید که جهشش باشه دلت خوشه
ما توان تولید سر روغن نباتی نداریم
کارت ملی نمی تونیم بدیم بعد جهش تولید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
آی گفتی دمت گرم
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کدوم تولید
گروگانگیری صنعت خودرو با جهش تولید تغییری نمیکنه
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
واقعا کدام تولید خودرو؟ اینا خو همشون منتاژ هستن.

کی تو دنیا پراید رو میخره 120 میلیون؟!!!!!!!!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
مردم حق دارند با پولی که میدن سوار بهترین و با ایمن ترین ماشین ها بشن ...دو خودرو ساز خون ملت رو گرفتن تو شیشه ...ماشین های با کیفیت خیلی خیلی پایین ...و قیمت های نجومی ....وقتی حرفی از آزاد سازی میشه میگن حمایت از خودرو سازی ...وقتی با جون مردم بازی میکنید چه حمایتی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
واقعا مسخره نوشتی روزنامه نگاری رو بیخیال شو اول بگو چقد پول گرفتی اینو بنویسی. به خودروساز 40 سال فرصت دادن مردم رو با ارابه مرگ میکشن کافی نیست. تازه اونقدر تو خارج پول بلوکه هست که میتونن با اون وارد کنن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خداوکیلی بذارید خودرو وارد بشه تا قیمت خودرومناسب بشه تا همه بتونن بخرن لزومی به واردات خودروهای لوکس نیست در حد ال نو وارد همه میخرندو بازار متعال میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خیلی دوس دارم خبرنگاری که این گزارش رو نوشته از نزدیک ببینم باهاش یکم صحبت کنم ببینم واقعا باور داره به این گزارشی که نوشته؟!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
ضمنا در گذشته که واردات آزاد بود کجا قیمت دلار بالا می‌رفت
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودرو وارد کنید و حال کنید . ما که خری هم نداریم به لطف زحمات شما . با تصاویر ماشین های گران قیمت دلمان را به درد آورید . چقدر قشنگ ایران را ترکاندیدواقعا حساب شده . .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
فقط کافیه نامزد ریاست جمهوری با شعار آزاد شدن واردات خودرو
بیاد همه‌ی ملت بهش رای میدن
محمد
|
Germany
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چرا مردم رو مسخره میکنی اگه قرار بود جهش تولید تو صنعت خودرو ایران ایجاد بشه در طول ۳۰ ۴۰ سال گذشته اتفاق می افتاد ک گمرکی ۱۵۰ ۲۰۰ درصدی گذاشتین رو خودرو خارجی تا ملت مجبور شن گاری ایرانی بخرن و بمیرن این حق الناس نیست؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چند تا مسئول نالایق به خاطر این تعصّبات سیاسی و از همه مهم تر منافعی که مافیایی خودرو براشون داره فقط دست به واردات میزنند در حال که شرکت های دانش بنیان مملکت قادرند بهترین خودرو ها رو تولید کنند ولی بدبختانه مسولین چسبیدن رو این دو فروغون ساز که البته فرغون استحاکمش بعضه اینا هست/
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چین با تولید 6 میلیون خودرو در سال ، واردات هم داره . چرا انحصار رو حمایت می کنید؟ خودرو سازان تا دو سال آینده ماشیناشون رو فروختند . نگران تولید نباشید .
نا شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سلام.بجای جهش تولید بگین جهش قیمت
اینا فقط به فکر جهش قیمت بودن.وگرنه اگه واقعا ملاک خودروساز جهش تولید بود خوب بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دو راه بیشتر نداریم:

1-خودروسازان داخلی اول باید جوابگوی ضرری که چند دهه به ملت زدند باشند و مجازات شوند و مدیران با تدبیر خودرویی در شان جمهوری اسلامی تولید کنند.

2-بهتره با واردات این خودروسازان ورشکست بشوند تا با خودروی مطمئن کمتر کشته تو جاده بدیم. اگر خودروی داخلی استاندارد باشد، خوب داخلی می خریم. اما لگن باید جلوی تولیدش گرفته بشه.
ایرانی آزاد و آباد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اقا ما نخوایم جهش داشته باشیم کیو ببینیم
ایرانی آزاد و آباد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اقا ما نخوایم جهش داشته باشیم کیو ببینیم بازار خودرو کشور رو در انحصار دو تا شرکت قرار دادن و جلو واردات رو گرفتن و اونیم که وارد میشه اینقد گمرک میزنن روش که سر به فلک میکشه با جهش تولیدتون بیچاره کردین ملت رو اگه ایران به بازار اقتصاد بدون مرز بین الملل ملحق شه و گمرک برداشته بشه و اقتصاد رقابتی باشه بهترین و با کیفیت ترین کالا و تاپ ترین برند ها با مناسب ترین قیمت دست مردم ایرانه و همه جا پراید پورشه سوار میشن . خدایی بسه هرچی به نام کارگر و ملت کردین آزاد کنید مرز ها رو بازار رو رقابتی کنید اونوقت اون کارگر اینقد در رفاه هست که نیازی به حقوق چندر غاز شما نداشته باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
وقتی تولید توان پاسخ به نیاز را ندارد باید واردات صورت پذبرد تا دلال ها برن سراغ کالای خارجی و دست از سمند و پراید و پژو پارس بردارند
عباس گودرزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سلام خبرنگاران جوان بیدار شوید و بدانید که این نیز ترفندی دیگر برای نابودی اقتصاد است تا حالا ارز کشور را برای خرید ملک در کانادا و دبی و ترکیه و انگلیس خارج می کردند و این چنین ارزش پول ملی را نابود کردند حالا می خواهند به اسم ارزان کردن یا جبران کمبود خودرو این کار را بکنند . جلوی خائنین را باید گرفت خودروی وارداتی نصیب چه کسانی می شود ؟ آنانی که در بدر بدنبال مسکن اجاره ای هستند ؟ آنهایی که گوشه میادین برای در آمد لقمه نانی حلال می لرزند ؟ آنهایی که فرزندشان یک گوشی مبایل یا تبلت نمی تواند برای تعلیم و تربیت داشته باشد ؟ آنهای که بعلت فقر خانوادشان از هم پاشیده می شود ؟ خبر نگاران عزیز قلمی که خداوند متعال به آن قسم یاد کرده در دست شماست اگر جرات ندارید آن را زمین بگذارید تا گناهتان بیشتر نشود . یا با افرادی مثل بنده زمینه گفتگو را فراهم تا این ترفند ها را بتوانیم خنثی کنیم . تشکر
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سلام
این چند ساله مهلت را قبلا به خودرو ساز داده شد ولی کار خاصی نکردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
40 ساله داداش...
شوخی نیست بخدا یه نسل استحاله شده برا کی برا چی؟!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خودرو سازان ب اسم جهش تولید فعلا کلاهی ب پهنای دریاچه ارومیه رو سر مردم گذاشتن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تا جایی که میشد خودرو از این راه خون مردمو کردین توی شیشه حالا دنبال یه راهکار جدید میگردین ای شیطونا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بابا جهش تولید کجا بود چرا زندگی مار و به گروگان گرفتید وقتی خودروساز نمیتونه خودرو داخل رو تامین کنه باید خودرو وارد بشه بازار سامان پیدا کنه . ملت رو دق دادید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
مگه چه اشکالی داره خودرو وارد کنند به نظرم جهش تولید ربطی به خودرو سازی نداره. خودرو سازها خون آشام هستن فقط دارن خون مردم میخورن و مردم هم از سر مجبوری و این که ماشین ندارن باید چند میلیون پول بی زبون بریزن تو حلقوم اینا
بعدم هیچی فقط به اسم کسایی در میاد که چند تا ماشین دارن
محمود.بروجرد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
80 میلیون ملت که نباید نابود بش به خاطر دو
فرغون ساز البته اونم‌ مونثاژ کار
واردات که نمیشه فقط برای این دو خودرو ساز بشه
که هی اشغال مونثاژ کنن بدن با قیمت نجومی دست
ملت
این دو خودرو ساز ارز رو از بانک مرکزی میگیرن
فولاد و هزار گوفت زهرمار رو هم به قیمت مفت
از منابع کشور می برن وام مفت کلان از بانک مرکزی
هم میگیرن پول ملت رو هم که میشه باهاش کمپانی
های بزرگ دنیا رو بخری اینم می برن در اخر به تعهد ها
که عمل نمی کنن
غلام شیش لول بند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
برای اینکه ۱۰۰ هزار نفر بیکار نشن ، سالانه ۲۰ هزار نفر میمیرن
جاالب نیست!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
فعلا ک پول مردم از جان مردم مهمتره,
رعنا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چرت نگین
چه جهش تولید
مگه اینهمه سال واردات باهزاردرصد بودفرعون سازها چه گلی به جمالشون زدن؟
تنهاجهش قیمت داریم نه جهش تولید
کاسبان تحریم
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
ما داریم خودروی داخلی رو با قیمت خودرو های خارجی می‌خریم
اینو هر جا بگی ، بهت پناهندگی میدن
مجتبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
ملت ساده ما رو باش با واردات خودرو مشکلی حل نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
حداقل تعداد کشته های سالانه بخاطر خودروی بی کیفیت کمتر میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
پیشنهاد میکنم برای خودروسازی چنتا مدیر برای مدیریت خوردروسازی از ژاپن یا المان بیارن
لا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چه خوب بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چندش تولید یا جهش تولید به آن طرف مرزها
حجالت هم خوب چیزی است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
چرا تیتر متناقض و هدف دار می زنید
تا دیروز از کارخانه های خودرو سازی انتقاد می کردید
امروز از واردات خودرو
بگذارید بازار رقابتی شود
مردم حق انتخاب دارند
‌خودرو سازان می بایست
کیفیت خود را افزایش دهند واز رقابت نترسند
خودرو انحصاری شده
‌محصولات بی کیفیت به قیمت جان مردم تولید میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
خداخیرت بده گل گفتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اینا نمیزارن خودروسازها ضرر کنن
مطمئن باش اگه واردات آزاد هم بشه خودروی خارجی رو با قیمتی 200 برابر واقعی میارن میدن دست مردم تا مردم مجبور بشن باز از همون داخلی آشغال بخرن.
افشار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
واقعا خجالت آوره که کارشناس صنعت خودرو میگه ده سال زمان بدین، بعدشم پلکانی، انگار دارن به این فکر میکنن که تا اون موقع بازنشسته میشن که تا اونجا بخورن، بعدش هر چی خواست بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بابا این بابا که کارشناس نبود نماینده لگن ها بود؟!!!
موسوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
جهش تولید به معنای تولیدات با کیفیت با ذهنیت مناسب مشتری از تولید به اندازه تقاضا است. که هیچکدام درحال حاضر وجود ندارد.... مسکن فعلی و راهکار آینده واردات خودروهای مناسب قشر ضعیف و متوسط و نه لاکچری می باشد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
مگه چقدرمیخوای عمرکنی که ماشین آشغال تولید داخل باقیمت فضایی سواربشیم بایدواردات آزادبشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
فعلا ک مسئولین انگار نه انگار.اخه خودشون ک کمتر از bmwسوار نمیشن و فرغونای تولید داخل رو ب ملت میدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کدوم جهش تولید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
يه نظر سنجي بكنيد ببينيد چند درصد مردم ايران با واردات خودرو موافقن بالاي 80درصد مردم خسته شدن از قيمت نجومي وفرغون و عرابه هاي داخلي بسته بسته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اصولا در کشور ما چیزی بعنوان نظر سنجی تعریف نشده و نخواهد شد.همه چیز زورکی و زورکی هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
صد درصد مردم موافق واردات هستن
اون یک در صد خودشون که از مردم نیستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
100 درصد واردات به جای بنجلات داخلیه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
بهتر نیست بگین سال جهت قیمت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
یجای پول خرید وواردات خودرو یکی از باسابقه های خودروساز ی ژاپن 4تا نخبه بیارین تا مردم ماشین روز سوارشن و چرخه تولید و کیفیت و کمیت ارتقا وبصرفه بشه! نمیشه که موقع نولیدش همه پای کار و متنعم موقع بازیافتش همه فرارین خیابانها را کردین اقیانوسی از ماشین و ووال گردن مردمی که سرسام گرفتن !
پاسخ ها
jam
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
نمیان،برادر من ژاپنی‌ها ایران نمی آیند..اگر هم بخواهند بیایند راهشون نمی دهیم.ما خودمون همه چیز داریم،فقط اراده نداریم.فکر واراده مون همه اش در راه منفیه،باشد که هدایت شویم.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر